Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı Yayınladı

2 sene önce
233 kez okundu
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı Yayınladı

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu: 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi.
“Başta aile olmak üzere toplumun en önemli yapı taşı olan, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.
Kadın hakları konusuna, dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından birisi olarak 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı
sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını atmıştır. Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur. Kadınlar en basta annelik olmak üzere, eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koymuşlardır.

Aile kurumunun temel taşı maneviyatımızın ve kutsal değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur.

Kadınlara yönelik cinayet ve şiddet olaylarının olmadığı günler diliyor.
Bu özel günde tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzel günler temenni ediyor; ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.