Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

devleti yaşat ki…

1 sene önce
420 kez okundu
devleti yaşat ki…

türk milletinin önemli bir değeridir. insanı yaşat ki devlet yaşasın. ancak gençlik yıllarımda devletin insanlara yaptıgı baskılar had safhada olmasına rağmen devleti yaşat ki millet yaşasın dedik. yeter ki devlet var olsun bizim hayatımızın bir önemi yok diyorduk. bu uğurda nice canlar toprağa düşerek can verdi. kimisi medreseyi yusufuye diye adlandırdığımız mapushaneye düştü. yıllarca devlete sahip çıkma uğruna hapis yattı.
burada bir parantez açalım yusufuye dedik ya oraya girenler önce kur’an’ı kerim öğreniyor merakı olan hafızlık talim ediyor,namaz kılıyor. dini tedrisatini tamamlıyor.
bu gençlerin tek derdi ülkemize dinî ve millî değerlerimize halel getirecek durumlar oluşmasını önlemekdi. milli devlet , adalet ve geleceğe emin adımlarla yürümek.
2002 de bunu yakaladık artık devlet baskıcı resmi ideolojiden kurtulmuş milli devlet millî ideolojiye kavuştu demiştik. geçen yıllar şunu gösterdi ki resmi ideoloji hala baskılarını sürdürüyor. başörtülü kadınlarımız işine gidip geliyor peki ne zamana kadar. hala kanun yok anayasal güvence yok. yirmi yıl daha bu iktidar devam edecek olsa ve daha sonra resmi ideolojinin yılmaz bekçileri iktidara gelirse(allah muhafaza) bu durum devam eder mi sanıyorsunuz. seçim yaklaşırken iştahlarının nasıl kabardığını görmüyor musunuz. hafazan allah iktidara geldiği gün zaten yerli yerinde duran resmi ideolojinin sendelemiş ayaklarını tekrar onararak eski günlere dönüş başlayacaktır. o günler geçti artık mümkün değil diyenler yarın kafalarını kuma gömecek bazıları resmi ideolojinin yılmaz bekçilerinden daha fazla savunucusu olacaktır. milli devlet diyenler bugün olduğu gibi yarın da garip kalacak, devlet yaşasın ki millet yaşasın demeye devam edecek. devlet insanlarına konforu en ucuz ve kalitelisini verdiği müddetçe yaşar bunu yapamazsa kendini oluşturan insan desteğini kaybeder . bu durumda insanlar yeni arayışlara girişir. burada kastedilen devlet hükümettir. devlet elbet de ebet müddet yaşar ve yaşayacaktır. değişen hükümet ve yöneticiler olur. hükümetler milletle aynı düşünmez ve milletin huzurlu yaşamasını sağlayacak tedbirleri almazsa millet yeni arayışlara gider.
selam ve dua üzere kalın.
irfan bilici

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.