Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kadın olarak yaşamak istiyorum

10 ay önce
8.608 kez okundu
Kadın olarak yaşamak istiyorum

Sadece nefes alamaya devam edebilmek için dipsiz ve karanlık kuyulardan çıkarılmayı bekleyen o kadar çok kadınlar var ki; kadınların ötekileştirildiği yetmezmiş gibi hayatı da söke söke ellerinden alınmak isteniyor.

Azıcık cesur olan kadınların da önü kesiliyor, elindeki maddi özgürlüğü alınarak evinin mutfağına kapatılıyor. Bu dört duvar arasına kapatılan kadınların hayalleri de yemek buharına karışarak uçup gidiyor, değil mi?

Kadın olmanın bu kadar zorlaştırıldığı bu evrende şiddet, kadın cinayeti, taciz ve tecavüz haberlerinin yer almadığı tek bir gün bile geçmiyor. Kadınların toplumdaki yeri tıpkı 7. 6 şiddetindeki bir deprem gibi sarsılıyor, neden?
Kadınlar neden korkusuzca yaşayamıyor?

Boşanma davası devam eden, boşanmayı düşünen veya erkek arkadaşından ayrılmak isteyen kadınlar sadece birlikteliğe devam etmek istemediği için neden öldürülüyor veya şiddete maruz kalıyor?

Ya anneliği ile sınanan kadınlara ne demeli, süt kokan yavrularından zorla ayrılıyorlar, insanoğlu nereye gidiyor?
Kadın olarak ne yapmamız gerekiyor?

İstemediğimiz bir hayata dövülerek ve ölüm tehditleri altında kıvranarak katlanmak zorunda kalıyoruz. Tıpkı ormanlarımız gibi yakılıyoruz, yok ediliyoruz. Oysa kadınlar toplumun temel direğidir.

Ben kadın olarak öldürülmek, tecavüz edilmek, tacize uğramak ve yakılma korkusu olmadan fiziki, bedensel ve manevi şiddete uğramadan yaşamak istiyorum.

Kadın olarak sadece toplumdaki yerimi ve özgürce nefes almaya devam etmek istiyorum. Ben kadın olarak yaşamak istiyorum.

Sağlıcakla kalın.
Pervin Göksel.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap
5 Yorum Yapıldı
 1. Gulper Yilmaz dedi ki:

  Çok güzel tebrik ediyorum kadını en güzel anlatım kıyıda karanlıkta kalmış nice kadınların çığlığı olman dileği ile

 2. Sera dedi ki:

  Nicesi kadınların sesi olmuşsunuz, söylenmeyeni dile getirmiş, görünüp göz ardı edilenleri kaleminize dönmüşsünüz. Emeğinize ve yüreğinize sağlık, tebrikler…

 3. Derya dedi ki:

  Türkiye’nin kanayan yarasını kaleme almanız hepimizin sesi olmaya gönül vermeniz bize onur verdi kadın olarak yanındayız

 4. Teoman dedi ki:

  Pervin Hanım;
  Yazınız için teşekkür ederiz.
  Saygı ve Sevgilerimle

 5. Sadık dedi ki:

  Toplumun en önemli konularından birine bu denli şahane bir yorum yapmak, Tebrik ediyor yeni yazılarınızı merakla bekliyorum