Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

PALANDÖKEN,BİR KORNA SESİ BİNLERCE GENCİN GELECEĞİNİ MAHVEDEBİLİR 4 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ 1 MİLYON 300 BİN ÖĞRENCİ SINAVA GİRECEK

PALANDÖKEN,BİR KORNA SESİ BİNLERCE GENCİN GELECEĞİNİ MAHVEDEBİLİR 4 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ 1 MİLYON 300 BİN ÖĞRENCİ SINAVA GİRECEK

Mehmet Çatakçı
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfedeasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken şöfor esnafını uyardı.
Palandöken-“LGS SINAVINDA SOKAKLARDA SÜKÛNETİ SAĞLAYALIM”
-“KORNA DAVUL ZURNA GİBİ SESLERLE GENÇLERİN DİKKATİNİ DAĞITMAYALIM”
-“BÜTÜN ÖĞRENCİLER ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN DEĞERLİ VE ÖZELDİR”
-“SINAVA GİRECEK HİÇBİR ÖĞRENCİMİZ HEYECAN VE STRES YAPMAMALI”dedi.
Ülke genelinde 4 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için yazılı bir mesaj yayınlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “1 milyon 300 bin öğrencimiz hayalini kurduğu mesleğe bir adım daha yaklaşmak için LGS sınavına girecek. Uzun zamandır arzu ettikleri liselere girmek için 4 Haziran Pazar günü ter dökecek öğrencilerimizin bu sınavında bizlere de sorumluluk düşüyor. Sınav gerçekleşirken düğünler nedeniyle davul, zurna, belediye çalışmaları nedeniyle gürültülü makine sesleri, korna sesleri vs. olmamalı. Çocuklarını okul önlerinde bekleyen ebeveynlerimiz heyecanına yenik düşmeden sükûneti sağlamalı” dedi.
-“BAŞARININ ANAHTARINI EMEK HARCAYANLAR ELİNDE BULUNDURUR”
Sınava girecek bütün öğrencilerin hayatlarını belirleyecek olan önemli sınavda, adayların yapması gerekenler üzerinde tavsiyelerde bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uzun süredir bu sınav için emek harcayan, gecesini gündüzüne katarak sosyal hayatlarından fedakârlık eden, hayallerindeki mesleği elde etmek için iyi bir lise eğitimi alması gerektiği bilinciyle çaba gösteren öğrencilerimiz sınav günü heyecan ve stres yapmamalı. Heyecanın etkisiyle sürekli yeme ve içme içgüdüsüne yenik düşmemeli, o gün için fazla sıvı tüketiminden uzak durmalı. Öğrencilerimiz çeşitli sebepler ile başarısız olsa dahi hayat denilen bu uzun yolda her ne olursa olsun, kendi doğrularından vazgeçmeden ilerlemeli. Unutmamalıdır ki bütün gençlerimiz ülkemizin geleceği için değerli ve özeldir” ifadelerini kullandı.
-“SON 5 YILDA LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİ SAYISI YAKLAŞIK 265 BİN ARTTI”
MEB’in son açıkladığı Eğitim İstatistiklerine göre sınava giren öğrenci sayısındaki artışa dikkat çeken Palandöken, “Ülkemizde örgün eğitime kayıtlı 19 milyonun üzerinde öğrenci eğitim görüyor. LGS sınavına ise 2018 yılında 971 bin öğrenci girerken bir önceki LGS sınavına 1 milyon 236 bin öğrenci girdi. Öğrencilerimizin hayallerindeki mesleklere ulaşmak için gösterdikleri çabaların karşılığını bulması umuduyla, ileride bu ülkeye hayırlı hizmetler edecek esnaf, memur, işçi olmasını temenni ediyor, 4 Haziran’da sınava girecek bütün öğrencilere sınavlarında başarılar diliyorum “dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.