Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Anaokulum Bahçemde Projesinin 7. Okulu törenle açıldı

Anaokulum Bahçemde Projesinin 7. Okulu törenle açıldı

Valiliğimiz koordinasyonunda Büyükşehir Belediye Başkanlığının desteği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anaokulum Bahçemde projesi kapsamında Nurel Enver Taner Anaokulu Polis Lojmanları Yerleşkesi Dersliği’ nin açılış töreni yapıldı.

Güvenevler Mah. Polis Lojmanları içerisinde tanıtımı yapılan projeye Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Vali Kemal Çeber konuşmasında; “Anaokulu Bahçemde Projesi Gaziantep’ e özgü muhteşem bir proje. Gaziantep’in özelliklerini yansıtan bir proje. Türkiye’de ilk ve tek. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Hem Milli Eğitim Müdürlüğümüz hem Büyükşehir Belediyemiz harika bir iş çıkarmış. Bu proje ile çocuklarımız yaşam alanlarından ayrılmıyor. Evinin önünden okula gelmiş oluyor. Servise binmiyor. Bir güvenlik sorunu yaşanmıyor. Anne babasına yakın oluyor. Yollara servisler çıkmadığı için trafik de artmıyor. Yani bir taşla onlarca kuş vuruyoruz. Geleceğimiz evlatlarımız için projenin uygulayıcısı olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekibine, her konuda yanımızda olan eğitim denilince özellikle hiçbir şeye yok demeyen kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Tüm evlatlarımızın gözlerinden öpüyor, hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin konuşmasında; “Okul öncesi eğitim büyük bir öneme sahip. Anaokulum Bahçemde Projesi çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Valiliği ile koordineli çalışıyoruz. Bilinçli veli, eğitim şehri Gaziantep’te en büyük referansımız. Çocuklarımız okul öncesi eğitimle eğitimine başladığı zaman daha bilinçli bir öğrenci profiline kavuşuyor. Projemiz Millî Eğitim Bakanlığı’nın güvencesi içerisinde. Bize düşen şey de lojistik destek. Bu tür okulları site bahçelerinde açmamızın bir dizi avantajı var. Velilerimizin servis endişesinden de kurtardığı gibi kendi ikamet ettikleri sitenin bahçesinde eğitim almaları, ebeveynlerin endişesini ortadan kaldırıyor.” sözlerini kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe; Anaokulum Bahçemde Projesinin 3. yılındayız. İlimizde derslik alanı olan bütün sitelerde, okul öncesi eğitimi vermeyi amaçlayan bir proje başlattık. Bu zamana kadar 6 site içerisinde bizim dersliğimiz vardı. Bu sezon iki tane daha açıyoruz. Bu birincisi. Önceden lokal olarak kullanılan daha sonra kütüphaneye dönüştürülen polis lojmanları içerisinde açtığımız bu derslik ile site eğlence ve oyun alanına dönüştü.” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılış yapıldı. Protokol heyeti dersliği gezerek öğrencilerle hoş vakit geçirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.