Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KADINLARA SESLENİYORUM

2 hafta önce
64 kez okundu
KADINLARA SESLENİYORUM

Yine yeniden kadınlara sesleniyorum aklınızı başınıza alın elinizden özgürlüğünüz gidiyor yumuşatılarak yapılan yorumlar kadına sahip çıkmalar esarete kadar gidecek.

Farkında değil misiniz? bu kadar cahillik olmaz elinizden gidebilecekleri görmez olamazsınız. Şiddet gören kadınları savunurken sizlerin bu yaptığı kabul edilir cinsten değil.

Sözüm kendine yetiştirememiş hâlâ kendisine güveni olmayan baskı altında olan erkek egemenliğini savunan korkak kadınlara sandık başına tek başına giriyorsunuz yanınızda sizi etkileyecek kişiler dışarıda.

Çocuklarınız için kendiniz için lütfen kendinize gelin dolduruşa gelen kadınlardan olmayın Atatürk biz kadınlara öyle güzel imkanlar verdi ki ve bu imkanlar altında yaşıyorsunuz ki gerçekleri göremiyorsunuz.

Biraz çevrenize bakın biraz duyarlı olun farkındalığınızı kazanın olduğunuz yerde durmak kabullenmek sizi çok gerilere götürecektir.

İkinci planda mısınız bunun daha geri planlarda yaşamak mı istiyorsunuz?
Çocuklarınız hakkında söz sahibi olmayı bırakıp çevrenizde öteleştirilmeden, itilmeden, kakılmadan söz hakkınız elinizden alınmadan yaşamayı neden istemezsiniz?

Anlaşılır gibi değil ülkemde bu kadar cahil düşüncenin oluşuna neden gerilere gittiğimiz anlaşılmakta. Bizler Aydın düşünen Atatürk ilkelerine sahip çıkmış kadınlar olarak asla pes etmiyoruz.

Sonuna kadar mücadele etmeye hazırız emeklerimizin boşa çıkmasına ayaklarımızın üzerinde durma azmini bırakmaya niyetimiz yok Bu sefer farklı olacak yanlış yapan yanlış bulur her zaman. Evren değişir Devran değişmez.

İlahi Adalet mutlaka tecelli edecektir kötü düşünceler niyetler sahibini bulacaktır ve bizler de bunu ibretle izleyecek gittiğimiz, seçtiğimiz yolun ne kadar doğru olduğunu kanıtlamış olacağız.

Geriye vazgeçmemek kalıyor sandığa gidin içinizden ne geçiyorsa baskı altında kalmadan kendi öz iradenizle insan olmanın, insanca yaşamanın karşılığına verin.

Özgürlükler kolay elde edilmiyor bu devlet var olana kadar ne kanlar aktı ne gözyaşılar döküldü ne genç yaşlarda nice şehitler gitti.
Mutlaka sizin geçmişinizden gidenler de vardır bunları düşünün doğru kararı vereceksinizdir.

İnsan olan insanca yaşamayı hak etmeli..

Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.