Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KAR GÜZELDİR İNSANCA YAŞANINCA…!

2 sene önce
372 kez okundu
KAR GÜZELDİR İNSANCA YAŞANINCA…!

Yeni bir haftaya Merhaba….

Kar deyince akla ilk ne gelir? Kış, temizlik, saflık ,mikropların arınması,çocuklar için eğlence tatil, büyükler için romantizm vs.

Ben de severim kar yağışını hele ilk yağdığı zaman o tane tane birbirine değmeden saygılı bir şekilde yere inmelerini zevkle izlerim yürürken ayakların çıkarttığı gacır Gucur sesleri ne güzel gelir kulağa..

Kar gelişmiş ülkelerde sanırım daha zevkle izlenir. Tadına varılır Çünkü ekonomik özgürlükler insana hayvana doğaya verilen değerler bizden oldukça farklı.

Bizler ise kafamıza takılan sorularla keyfine pek varamayız. Bunlar neler mi? Kışın konforunu yaşayacak düzeyde insanlarımız belli bir kesimden oluşuyor olması, ya diğerleri ? Geçim derdine düşmüş evinde yakacak yakıtı ailesini ısıtmaktan yoksun evine gıda götürmekte zorlanan mutsuz umutsuz ebeveynler.

Şimdi gel de mutlu ol kar tadını çıkar
Eskidenmiş o komşum açken yemek yiyememek ona da götürmek şimdi öyle mi ?bu kadar gaddar bencil bir hale nasıl geldik bizler ? bırakın soğuğu ,kışı çevremizdeki insan hayvan istismarlarına bile bakıp geçiyoruz duyarsızlıkla sıradan hale geldi her şey herkes kendini kurtarma derdinde.
Kendini bilen kişilerin yapacağı bir şey değil bu.
Ama dediğim gibi azınlıkdayız…..!!
Herkes susma hakkını kullanıyor duyarsız robotlaşmış bir şekilde davranıyoruz.

Hele sokaklarda çaresizliğiyle boğuşan Sokak hayvanlarına ne yapıyoruz? düşünüyor muyuz acaba onları ?bir kap yemek,sıcak bir ortamlara çekebiliyor muyuz ? kaderlerine mi teslim ettik ?Evet maalesef ettik. Daha da acısı ölüme teslim ettik.

İnsanlık nereye gidiyor diye sormaktan geçemiyorum bizim nesil çok duyarlıydı vede şanslı..Doya doya yaşadık bu duygulari ama malesef yaşatamadık bizden sonra gelen nesillere Bizleri de bozdular teknoloji ile beraber. Kendilerine ayak uyduracağız diye…!
Doğru yönlerini almadık altyapı eksik çünkü bize verilen teknolojinin.
Kendini yetiştirmiş kişileri ayrı tutuyorum tabii ki…..

Ayrıca bakın şimdi ki çocuklara tatminsiz hep isteyen mutsuz çıkarcı internet çocuklarına boş boş bakıyorlar anlamsız ve duyarsız.
Bu şekilde büyüdükçe Ne olacaklar hiç düşündünüz mü?

Başka İçimden bir şey söylemek gelmiyor ailelere çok iş düştüğünü hatırlatıyor , kendilerine telefonlarında sahte dünyalarına hapsetmeyip aileleriyle ilgilenme gerçekliğine davet ediyor ve biran önce bu kaostan çıkmalarını sanal dünyaya değil bu yaşadıkları, dünyada sorumluluklarında olmaları gerektiğini hatırlatıyorum.

Geldiysen dünyaya insan olmanın bedelini ödersin , yoksa ot geldin ot gidersin…..

Sevgiyle kalın dostlar.
Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.