Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Geçmişte Yaşanan Depremlerden Ders Almak Konuya El atmak  Gerek

Geçmişte Yaşanan Depremlerden Ders Almak Konuya El atmak  Gerek

Olası Marmara depremi için Yalova Mag-Der olarak hazırlıklarımıza devam ediyoruz. 

Bu kapsamda Marmara depreminden etkilenmeyecek illerde bulunan kurtarma ekipleri ile görüşme yaparak karşılıklı yardımlaşma antlaşmaları yaptık. İlk önce Dernek başkanı Yalovalı olan Kuşadası Arama kurtarma derneği ile bu anlaşma sağlandı. İzmir depreminde ilk önce Afad la görüştük ihtiyaç talep var mı diye. İhtiyaç olmadığı söylendi Daha sonra Kuşadası arama kurtarma ile görüştük bölgeye intikal ettikleri ve ihtiyaç olmadığı söylendi ve gitmedik. Sonuçta bizim görevimiz ihtiyaç ve talep durumunda başlar. Daha sora diğer 6 Kurtarma ekiplerinin ortak kararıyla ND arama kurtarma müttefik gurubunu kurduk.  

Deprem bölgesinde hem kurtarmacı hem de depremzede olmak zor bir durum. 

Olası Marmara depreminde bu gurup Yalova’ya intikal edecek ve İlimizde bulunan 15 konteynerinde görev yapacak MAG lara destek verecekler.  

Bu tatbikat ise ekiplerin birbirini tanıması ortak çalışma alışkanlıklarının oluşturulması için gerçekten önem arz etmektedir. Tatbikat’ta gelen ekipler K77 enkaz alanında konuşlandı ekipler toplanana kadar serbest çalışmalar yapıldı. Kule inişleri, Arazide kaybolma vakalarında sahsın bulunması, Olası sel ve su taşkınlarında yapılacakla ilgili tatbikatlar yapıldı. 

Enkaz tatbikatında ise gelen ekipler ekipman ve ekip listeleriyle kurulan MAG kriz merkezinde toplandı Mahallelerde oluşan hasarın çok olduğu yerlere sevk edildi. Koordinasyon kriz merkezinden gelen talepler doğrultusunda fazla ekipler gerekli enkazlara gönderildi. 

Enkazlardan gelen ekip çalışmalarının sonuçları raporları Koordinasyon kriz merkezi yetkililerine ulaştırıldı. 

Verimli ve başarılı geçen tatbikatlar devam edecek.  

K77 Enkaz alanı yetkililerine, Yalova’ya gelen ND bileşenleri kurtarma ekiplerine Yalova Mag-der katılanlarına teşekkür ederiz. 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.