Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ARZU URGAN VE EKİBİ GENÇ HAYALLERE IŞIK OLDU

2 hafta önce
201 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İNOVASYON MERKEZİ 22 GİRİŞİMCİ KADIN GENÇLERLE BULUŞUYOR PROGRAMI YIL SONU SUNUMU VE SERTİFİKA TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi ekibi tarafından hazırlanan BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ve BUİKAD (Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği) iş birliğinde düzenlenen “2022 Yılında 22 Girişimci Kadın Gençlerle Buluşuyor” programının yıl sonu sunumu ve sertifika töreni 09 Haziran 2022 tarihinde Bursa İnovasyon Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlknur AYDEMİR, BEBKA Planlama Birim Amiri Elif Boz ULUTAŞ, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, Bursa Valiliği AB Proje ve Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Arzu Erdi, BUİKAD temsilcileri, farklı sektörlerden girişimci kadınlar, program boyunca gerçekleştirilen eğitim, atölye ve saha ziyaretleri çalışmalarında yer alan öğretmen ve öğrenciler katıldı.
09 Mart 2022 tarihinde Bursa İnovasyon Merkezi eğitmeni Arzu URGAN yürütücülüğünde başlatılan programda “Tutkusu ile Becerilerini Birleştiren 22 Kadın Girişimci” sloganıyla liseler de öğrenim gören öğrencileri girişimci kadınlarla bir araya getirildi. Programın amacı öğrencileri gelecekteki planladıkları hedefleri için bilinçlendirmek ve kadın girişimcilerden alacakları eğitimler, saha ziyaretleri ve tecrübe paylaşımları ile kendini tanımasına ve geliştirmesine yardımcı olmaktır.


Bu kapsamda program boyunca 10 faklı alanda 14 atölye, 9 tecrübe paylaşımı ve 2 saha ziyareti gerçekleştirildi. Girişimcilik ve değer yaratımı, kişisel odaklı hedef belirleme, tasarım odaklı düşünme, inovasyon, sosyal girişimcilik ve sürdürülebilirlik, beden dili ve diksiyon, patent ve faydalı model, biyomimikri ile tasarım, sağlıklı yaşam konu başlıklarında atölye, tekstil ve kooperatifçilik alanlarında saha ziyaretleri ve 9 farklı sektörden girişimci kadınlarla tecrübe paylaşım panelleri düzenlendi. Faaliyetlere 17 liseden 30 öğretmen ve 300 öğrenci katıldı.
Programda iş birliği yaptığımız kurumlara, girişimci kadınlara, danışman öğretmenlere katkı ve destekleri için teşekkür eder, gelecekte değer yaratan bireyler olacak gençlerimizi proje çalışmalarındaki ilgi ve çabalarından dolayı kutlarız.

Gençlerin gelecekteki kariyerleri için dijital dönüşüm, sosyal etki yaratma ve sürdürülebilir iş anlayışını kavramalarını önemsiyor, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında paydaşlarımızı ve iş birliklerimizi artırarak gençlerimizi ve girişimcilerimizi buluşturmaya devam etmeyi hedefliyoruz.

Reklam
Kullanıcı
Mergul Demircan
Kanalda toplam 14 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.