Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İMAJ TV BÜYÜKADA’DA

2 hafta önce
92 kez okundu
İMAJ TV BÜYÜKADA’DA

Hayvan Hakları Köşe yazarı olarak gittiğim Büyükada’da öncelikle Adalar Belediyesi’nin Köpek rehabilitasyon merkezini ziyaret ettim.

Ziyaretim kapsamında Adalarada ki hayvan popülasyonu ile ilgili bilgi aldım. Adalarda kedi popülasyonunun köpek popülasyonuna nazaran iki kat fazla olduğu, nedeninin ise zor yakalanmaları olduğunu öğrendim. Adalar Belediyesi bu konuda titizlikle çalışma yürüterek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşma yaparak kısırlaştırma operasyonlarını gerçekleştiriyor. Kuduz aşıları özellikle takip ediliyor. Birçok belediyenin bütçeyi bahane ederek yapmadığı karma aşılarını Adalar Belediyesi yine titizlikle yapıyor.

Belediyenin tek şikayetçi olduğu konu ise yaz sezonunda Adalar’da hayvan popülasyonunun çoğalması, bunun nedeni ise Ada’ya gelen ziyaretçilerin evcil hayvanlarını terk etmeleri. Adalar Belediyesi, gönüllüler ile bu konuda da çalışma yürütüyor; Adalara terk edilen evcil dostlarımızın çip kontrollerini yaparak sahiplerine gönüllüler ile gönderiyorlar. Sahipleri kabul etmez ise gerekli idari işlem başlatılıyor.

İmaj TV olarak bir diğer durağımız ise at ahırları idi.

ADALAR’IN ATLARI NE DURUMDA?

Atları ziyaret etmişken onlarla ilgili video ve fotoğraf çekmeyi çok istedim, fakat video ve fotoğraf çekmek yasaklanmış. Basın olarak hakkımı kullanmak istedim ve bunun içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığından izin almak için uğraştım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı konuya olumlu bakmadı, video ve fotoğraf çekmeme izin verilmedi. İmaj TV olarak bu durum bizi üzse de, Ben ziyaretimi normal bir şekilde gerçekleştirdim, atlara çok güzel bakıldığını ve personellerin atlarla çok iyi ilgilendiğini kendi gözlerimle gördüm. Atlar günlük olarak serbest bırakılıyorlar. Keyifleri o kadar iyi ki adeta geçmişte yaşadıkları zulmü unutmuş durumdalar. Personeller tek tek hepsiyle özel olarak ilgileniyorlar. Personeller tek atlara değil, gelen ziyaretçilere de çok nazik, çok kibar davranıyorlar. Basın olarak video ve fotoğraf çekmemize izin çıkmadığına personeller bile çok üzüldü. Defalarca kendiler ile ilgili sorun olmasa da kusura bakmayın lütfen dediler. Onları çok iyi anlıyorum, onlarda kendilerine söylenen prosedürü uygulamak zorunda , onlarında ciddi anlamda yapacakları bir şey yoktu.

İMAJ TV olarak hem Adalar Belediyesi personellerine, Hem de İBB’nin Adalarda ki at ahırlarında çalışan personellerine çok teşekkür ederiz.

İMAJ TV HAYVAN HAKLARI KÖŞE YAZARI

TALHA KAÇAR

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.