Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

C Vitamini İçeren Besinler Nedir? En İyi C Vitamini Barındıran Meyveler ve Yiyecekler

2 sene önce
82 kez okundu
C Vitamini İçeren Besinler Nedir? En İyi C Vitamini Barındıran Meyveler ve Yiyecekler

Düzenli ve sağlıklı beslenmenin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Vücudunuzun kendi üretemediği ve depolayamadığı bazı vitaminleri almak için sağlıklı yiyecekler tüketmeniz gereklidir. Vücudunuzun günlük olarak ihtiyaç duyduğu C vitaminini almanız için tüketebileceğiniz birçok sağlıklı meyve ve sebze bulunmaktadır. Peki, C vitamini nelerde var? Bunun cevabı ise şu şekildedir;

  • C vitamini meyveler; portakal, mandalin, kivi, greyfurt, çilek, ananas gibi meyvelerdir. Bu meyvelerde yoğun miktarda bu vitaminden bulunur.Günlük olarak tükettiğiniz 2 adet portakal ile ihtiyaç duyduğunuz C vitaminini rahatlıkla alabilirsiniz.
  • Domates, biber, brokoli, ıspanak gibi sebzelerde de yoğun miktarda C vitamini bulunur.
  • Dereotu, maydanoz, marul ve roka gibi yeşillikleri tüketerek de günlük almanız gereken en iyi C vitamini ihtiyacını karşılamış olursunuz.

C Vitamini Takviyesi Hangi Durumlarda Alınır? Ne Sıklıkla Alınmalıdır?

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, kronik hastalıklara yakalanma ihtimalinizi azaltmak, daha sağlıklı bir cilde sahip olmak ve kalp krizi gibi ciddi rahatsızlıkların riskini azaltmak için vücudunuzun her gün yeterli miktarda C vitaminine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılamak için birçok insan tarafından C vitamini takviyeleri kullanılmaktadır.

Bu takviyeler genel olarak kapsül, tablet ve toz şeklinde olmaktadır ve bunların kullanımları da oldukça kolaydır. Eğer vücudunuzda vitaminsizlikten kaynaklanan bazı belirtilerle karşılaşıyorsanız bu durumda C vitamini takviyelerinden faydalanabilirsiniz.

Fakat her vitamin ve mineral takviyesi alımında olduğu gibi C vitamini takviyesinde de çok fazla takviye almamanız gerekir ve bu konuda dikkatli olmanız gerekir. Eğer takviyeyi, olması gerekenden çok daha fazla alırsanız ishal ya da baş ağrısı gibi yan etkilerle karşılaşabilirsiniz ve sağlığınızı tehlikeye atmış olabilirsiniz.

Diyabet gibi ciddi rahatsızlıklarınız varsa C vitamini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. C vitamini eksikliği teşhisi olan bir yetişkin, günlük olarak 2000 miligrama kadar takviye alabilir. Günlük dozajı doğru bir şekilde ayarlayıp aksatmadığınız sürece C vitamini takviyeleri sağlığınız için oldukça faydalıdır.

Sağlığınızı korumak ve daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için ihtiyaç duyduğunuz besin takviyeleri ve vitaminleri Avansas’tan sipariş verebilir ve kapınızdan teslim alabilirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.