Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ ULUS ESNAFI İLE BULUŞTU

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ ULUS ESNAFI İLE BULUŞTU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ulus Projeleri Değerlendirmeleri ve Bilgilendirme Toplantısı” kapsamında Başkentin kalbi Ulus’un esnafıyla bir araya geldi. Toplantıda bölgede yürütülen çalışmalar hakkında esnafı bilgilendiren Yavaş, programın ardından da esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Yavaş, “Ulus’un çehresinin ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Ulus’ta çok daha canlı bir görüntü olacak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent esnafıyla bir araya gelerek yaşadıkları sorunları, taleplerini ve çözüm önerilerini dinlemeye devam ediyor.

Başkan Mansur Yavaş son olarak, “Ulus Projeleri Değerlendirmeleri ve Bilgilendirme Toplantısı” kapsamında Başkent tarihinin kalbi Ulus’un esnafıyla bir araya geldi. Restorasyon çalışmaları tamamlanan Ulus İş Hanı’nda düzenlenen toplantıda esnafın sorunlarını dinleyen Yavaş, bölgede yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi vererek görüş alışverişinde bulundu.

“BURALARIN TARİHİ DEĞERİ VAR”

Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi kapsamında bölgeyi canlandıracak çalışmaların yapıldığını belirterek konuşmasına başlayan Yavaş, “Tarihi Kent Merkezi dendiğinde sadece Ulus Meydanı’nı anlamamak lazım… Turistler tarihi mekânları görmek isteyeceklerdir.  Dolayısıyla proje bir bütün… Buralar yayalaştığı zaman bir anlam ifade edecek ve turist gelecek” diye konuştu.

Türkiye Barolar Birliği ile yapılan protokol kapsamında Ulus İş Hanı’nın bir kısmının yeni avukatlar tarafından büro olarak kullanılacağını hatırlatan Yavaş, yapının bir katının da Ankara’nın dördüncü teknoloji merkezi olacağını kaydetti. Yavaş, “Ulus’un canlanmasını ve buradaki esnafın iyi iş yapmasını amaçlıyoruz. Ulus’un çehresinin ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Ulus da çok daha canlı bir görüntü olacak” dedi.

ULUS VE ÇEVRESİ İÇİN YAPILACAK PROJELER HAKKINDA SUNUM YAPILDI

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir ödemiş Ulus ve çevresinde hayata geçirilecek projeler hakkında sunum yaparak bölge esnafına bilgi verdi. Hıdırlıktepe bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan çalışmalarla ilgili bilgiyi de Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya yaptığı sunumla anlattı.

Sunumların ardından bölge esnafını ziyaret ederek dükkânları tek tek gezen Yavaş, bölge halkı ve esnafının yoğun ilgisiyle karşılaşarak bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.