Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KAN KOKAN O ELLER

1 ay önce
169 kez okundu
KAN KOKAN O ELLER

Başlığı okuyunca ilk aklınıza gelen şey ya kasaptır ya da doktordur. Aslında bugün size gündelik hayatta karşılaştığımız görüntülerden bahsedeceğim. Çoğumuz görüyoruz aslında bahsedeceğim kişileri. Kiminin abisi, kiminin babası, kiminin akrabası dahi olabilirler. Hepsinin tek ortak noktası var oysa ki KAN KOKAN ELLERİ!

 

Hiç denk geldiniz mi bilmiyorum, fakat mutlaka sosyal medya’dan veya haberlerde görmüşsünüzdür belediyelerin sokak köpeklerini topladığını. Aklınıza hiç şu soru geldi mi? Acaba neden topluyorlar? Kanunen kısırlaştırma için almaları gereken hayvanları bütçeyi azaltmak için toplayıp dağ başlarına atıyorlar veya öldürüyorlar. Bir çoğu ormanlarda açlıkla savaşırken bir çoğu ise toplama ekiplerinin boyunlarına geçirdiği halatlar ile ölüyorlar veya kürekle kafalarına vurularak öldürülüyorlar. Kanunen veteriner hekimlerin kullanması gereken ama ülkemizde zabıtaların bile kullandığı uyuşturucu oklar ile vurulanları saymıyorum bile…

Her canlı doğuştan kazandığı doğal yaşam hakkı ile bu dünyaya gelir, bir canlının yaşam hakkına son vermek cinayettir! O halde bu yapılanlar cinayet, yapanlar da katildir.

Veteriner işleri müdürlüklerinde çalışan personeller ile ilgili bir süre araştırma yaptım. Bu kişilerin işe nasıl alındığını? İşe alınırken akıl sağlıklarına bakılıp, bakılmadığını araştırırken bir de ne göreyim. Rezalet ötesi uygulamalar çıktı karşıma. Veteriner işleri müdürlüklerinde çalışan personellerin diğer müdürlüklerden sürgün edildiği ortaya çıktı. Diğer müdürlüklerde görevini yapamayan veya hakkında çok şikayet alınan personeli ceza olarak veteriner işleri müdürlüklerine veriyorlarmış. Orda çalışan personelin bir çocuk bakıcısından farksız olması gerekmektedir. Vicdanlı, merhametli, hoşgörülü olması gerekmekteyken bunlar hakkında çok şikayet geleni sürgün ediyorlar.

Buradan Tüm veteriner işleri müdürlüklerinin personellerine seslenmek istiyorum; sizler yukarıdan gelen talimatlara uymayın, bu ülkede bir yasa var. Sizin göreviniz o hayvanları öldürmek değil, yaşatmaktır! Sizlere talimat veren zatlar unutuyor ki; veteriner hekim olurken yemin ettiler, kendilerine saygıları yok! Kendilerine güvenleri yok! Gelin hep birlikte ellerinizi temizleyelim. O kanlı ellerle kazanılan paranın helalliği de tartışılır. O eller köpek öldürüyor, o eller kedi öldürüyor, O eller can öldürüyor! Öldürmeyen eller de öldüren ellere göz yumuyor. Bir insan öldürmek ile bir hayvan öldürmek arasında ülkemizde kanunlar nezdinde fark olsa da Allah katında hiçbir farkı yok! Kulun adaleti şaşar ama Allah’ın adaleti şaşmaz! Yediğiniz en ufak ekmek parçası bile o kanlı eller ile kazanılmış ise o lokma helal değildir.

Bu vesileyle tüm veteriner hekimlere ve tüm veteriner işleri müdürlüklerinin personellerine sesleniyorum gelin yaşatmakta birleşelim, gelin kısırlaştırmakta birleşelim, gelin hep birlikte HAYVAN HAKLARI ANAYASAYA Diyelim…

 

Talha KAÇAR

İMAJ TV HAYVAN HAKLARI KÖŞE YAZARI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.