Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Yusuf Kadıoğlun’dan Önemli Açıklama

3 hafta önce
14 kez okundu
Yusuf Kadıoğlun’dan Önemli Açıklama

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİNİ SÖYLEDİĞİ TARİFE TAM UYAN ÖRNEK SPORCU METİN OKTAY.

 

Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim” tarifine tam uyan örnek sporcudur Metin Oktay.

 

Futbolculuğundaki zekiliği ve çevikliği taraflı tarafsız herkes tarafından bilinmiş ve taktir edilmiştir.

 

Metin Oktay “Galatasaray’da kaptanlık yaptığım sırada yazı-tura atıldığında ben hep tura derdim. Varsın gelmesin. Benim tek derdim yeter ki Atam’ın yüzü yere gelmesin” diyecek kadar yüreği Atatürk sevgisi ile doludur ve O’na bağlılığını her fırsatta göstermiştir.

 

Deniz Gezmiş,Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idamına karşı yürütülen imza kampanyasına bizzat katılıp imza toplayacak kadar aydın ve devrimcidir Metin Oktay;

 

Gerek futbol sahalarındaki, gerekse de dışındaki yaşamında ahlaklı duruşu hep örnek olmuştur. Saha içinde ve dışında rakip futbolcu ve taraftarlara da hep centilmence ve saygılı davranmış, insani yönleri ön planda olmuştur. Gol attığı maçlarda, kendisine sevinçle koşan ve sarılan takım arkadaşlarına “rakip futbolcu ve taraftarlarına ayıp oluyor arkadaşlar” diyecek kadar saygılıdır Metin Oktay;

 

Hangi amaçla davet edildiğini bilmeyerek katıldığı bir davette, zamanın Fenerbahçe Başkanı Müslim Bağcılar’ın kendisine uzattığı imzalı açık çeke “istediğin rakamı yaz, yeter ki Fenerbahçe’ye gel!” sözüne karşı yine o meşhur nezaketini sürdürerek “Bizi Sevenlere İhanet etmeyelim baba!” diyecek kadar ahlaklıdır Metin Oktay.

 

GALATASARAY TARAFTARI OLMAMIN NEDENLERİNDEN BİRİ OLAN VE BUNDAN DA HER ZAMAN ONUR DUYDUĞUM BİR FUTBOLCUDAN ÇOK DAHA FAZLASI OLAN ATATÜRKÇÜ, DEVRİMCİ, YURTSEVER VE DAHASI İNSAN BÜYÜK SPORCU 31 YIL ÖNCE ARAMIZDAN AYRILDI. IŞIKLAR İÇİNDE YATSIN, MEKANI CENNET OLSUN. ŞİMDİLERDEKİ ZAMANE FUTBOLCU-SPORCULARA ÖRNEK OLMASI DİLEĞİ İLE SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUM.

Av. Yusuf Kadıoğlu

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.