Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü Mesajı Yayınladı

2 sene önce
159 kez okundu
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü Mesajı Yayınladı

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu; “18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi”‘nin 107. yıldönümü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi.
“Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanı ile sulandığı, bir milletin her ferdinin kahramanlaştığı, inancın teknolojiyi alt ettiği bir destan olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi; dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici bir rol oynadığı, Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, tüm cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık abidesidir.

Mehmet Akif Ersoy”un dediği gibi çehreler başka, lisanlar, deriler rengarenk diye ifade ettiği yedi iklimi cihanın tüm tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir. Milletimizin en seçkin, en yetişmiş, en verimli nesillerini feda etme pahasına vatanımız müdafaa edilmiştir.

Üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehadet ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır.

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar Milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bu vesileyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi Milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Çanakkale Savaşı kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.
Ruhları şad mekanları cennet olsun.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.