Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu mesajında:
  “Gazeteciler, kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında ve tarafsız bir biçimde aktarmak, toplumsal sorunlara ayna tutmak, kısık seslerin sesini kitlelere duyurmak için gece gündüz demeden çalışarak kamusal hizmet ederek önemli bir mesleği sürdürmektedirler.

      En temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı kuşkusuz gazetecilik mesleğidir.Gazeteciler, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadırlar.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün; “Basın, milletin müşterek sesidir” sözü de asla unutulmamalıdır.

         Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

 
     Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan değerli basın mensupları arkadaşlarımın: “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü” en içten dileklerimle kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum.”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.