Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

HAYALİN GERÇEK OLDU

2 sene önce
440 kez okundu
HAYALİN GERÇEK OLDU

Şimdi sana deseler:
Elinde bir sihirli değnek olsa ilk gerçekleştirmek istediğin şey nedir? Çünkü gerçekleşmesi senin elinde olan bir hayal. Bunun ancak filmlerde veya romanlarda olduğunu düşünüyorsan, yanılıyorsun.
Şimdi sıkı dur kulağına bir şey fısıldayacağım: Elinde öyle bir güç var ki hayallerine ulaşabilirsin. Gücünün farkına var. GÜCÜ TÜM RUHUNDA HİSSET
Ünlü Fizikçi Albert Einstein şöyle diyor: İnsanlar ağzından çıkan cümlelerin beyninden çıkan düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse, eminim çok daha dikkatli olurdu.
Ne dersiniz?
Ya da
Gandi’nin dediği gibi, düşüncelerimiz duygularımızı, duygularımız alışkanlıklarımızı, alışkanlıklarımız değerlerimizi, değerlerimiz davranışlarımızı, davranışlarımız karakterimizi, karakterlerimiz de kaderimizi belirler.
GÜCÜ TUM RUHUNDA, TÜM HÜCRELERİNDE HİSSET
Bununla ilgili seninle bir de gerçek hikaye paylaşayım. Sonra kaderine sen yön vermeye sen karar vereceksin.
Çok yakın bir arkadaşım çok yakın biz zamanda geçen ay bir iş görüşmesine gidiyor. Görüşmeye gideceği yer iki otobüsle gidilebilecek bir yer. ( Arkadaşım bu arada Ankara’ da yaşıyor) Görüşmeye giderken yanında nakit parası yok. Kartından çekmek istiyor belki dolmuşa falan binmesi gerekirse nakit para gerekiyor ama yanında tek kuruş nakit yok. Yakınlarda Bankamatik ararken şöyle düşünüyor: (Kartta 50 tl çeksem yeterli diyor. Sonra gidiş geliş için 50 tl nin çok olduğunu düşünerek 20 tl çeksem yeterli diyor.)
Amaaa bir türlü para çekebileceği bir yer bulamıyor.
Sonra gideceği iş yerini buluyor ve görüşmeye gidiyor. Görüşmenin sonunda eline üzerinde isim yazılı bir zarf veriliyor. Ve zarfı veren kişi (patron) aynen şu cümleyi kuruyor.
Bizde bir prensip var iş görüşmesine gelenlere yol parası veriyoruz. NORMALDE 50 TL VERİYORDUK AMA İŞLER PEK İYİ OLMADIĞI İÇİN ANCAK 20 TL VEREBİLDİK……..
Bu sözler arkadaşımın zihninde yankılanmış. Bu benim düşüncemdi, 50 TL çekecektim çok olur 20 TL çekeyim diye sadece düşündüm. Karttan bir türlü çekmeye fırsat bulamadığım 20 TL şu an zarfın içinde elindeydi. Arkadaşım o an şöyle düşünmüş: DÜŞÜNDÜĞÜMÜN GERÇEK OLACAĞINI BİLSEYDİM VE ÇOK ÇABUK GERÇEK OLACAĞINI BİLSEYDİM VEEE PARANIN BU ŞEKİLDE ELİME GEÇECEĞİNİ BİLSEYDİM DAHA ÇOK PARA İSTERDİM.
KEŞKE
KEŞKE
KEŞKELERLE BAŞLAYAN BİRÇOK CÜMLELERİ HEPİMİZ KURMUŞUZDUR. Hatta bazılarımız halen ve şu an bile keşke ile cümleler kuruyor. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor?
GÖZLERİNİ KAPAT, BURNUNDAN DERİİİNNN BİR NEFES AL VE VER RAHATLA. SONRA HAYALİNİ GÖZLERİN KAPALI YAŞA. O DUYGUYU, RUHUNLA HİSSET, ORTAMI KOKLA. ZİHNİNDE HAYALİNİ EN İNCE DETAYINA KADAR İMGELE. VE TEKRAR DERİİİNNN BİR NEFES AL, NEFESİNİ TUT VE YAVAŞ YAVAŞ NEFESİNİ VER. SONRA HAYALİNİ GERÇEK OLMUŞ GİBİ HİSSETMEYE DEVAM VE YARADANA HAVALE ET. SONRA GÖZLERİNİ AÇ VE YAPMAN GEREKENLERİ YAP.
DOĞRU ZAMANDA HAYAL ETTİĞİN HER ŞEY GERÇEKLEŞECEK. SABRETMEN GEREKİYOR.
Unutma şu an gördüğün ve dokunduğun her şey bir zamanlar birilerinin hayaliydi. YAAPABİLECEKLERİNE İNANDILAR VE EYLEME GEÇTİLER.
VE BAŞARDILAR
SEN DE BAŞARABİLİRSİN
HAYAL ET VE YAP.
Merih Nebioğlu
Profesyonel Yaşam Koçu
Spiritel Koç /Bioenerjist

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.