Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TAM SIRASI ŞİMDİ

8 ay önce
66 kez okundu
TAM SIRASI ŞİMDİ

İşte tam sırası….
Uyandın mı güzel bir sabaha Şükret
etrafında sana günaydın diyecek kişilerin mi var Şükret.
Sağlıklı mısın Şükret ,olmasan da dua et duyan olacaktır mutlaka Sen inanmaya devam et.

Kendine güven senden başka bir sen daha yok bu dünyada.
Seni düşünen anlayan başka biride yok bunu kabullen ki hayatı anlayabilesin.

Alma verme dengesini çok iyi koru
hep vermek iyiymiş gibi görünmek sadece seni yorar .

Ederi kadar olmalı tüm sana eşlik edenlerin fazladan verilen değer senden çok şey götüreceğini unutma.

Dengenin bozulmasına izin verme sadece sana zarar verir kullanıldığını, ötelendiğini, değersizlik duygusunu sana yaşatmak isteyenlere izin verme egolarına tatmin edenlere ise yol verme.

Sen o kadar değerlisindir ki senden bir başka sen yok, kendini sevmekle başla Ne kadar seversen etrafındaki kişilerin ne kadar ufak olduğunu sen varsan ancak değerlerinin ölçülü olduğunu görürsün.

Etrafında nazlanacağın elini tutması için uzattığın kimse olmasa da yüreğinle kendi elini kendin tut seni ondan daha başka kimse anlayamayacaktır.

Sahteden nasılsın diyenlere iyiyim cevaplar seni mutsuz etmesin olduğu gibi yansıt kendini hafiflersin karşındakinin de öyle olmadığını bilemezsin.

Acıların ağırlığını hissetsen de yüreğinde yüzüne yansımış olsa da kederi yılma .Her gecenin bir sabahı olduğunu ve bugünün dünden daha iyi olup ,olmayacağını da bilemeyeceksin.

Herkesin içinde volkanlar patlamakta , boşluklar genişlemekte önemli olan o patlamalardan çıkan boşluklara güzellikler yerleştirmek yeşilliklere akan ırmaklar koyabilmek.

Sorunların üzerinde fazla durma o an yaşandı de geç devam edersen sorunların üzerinde bilesin hiç bitmeyecek yenisi eklenecektir.

Bir düşünsene her an hayat tazelenmekte dün yağmurlu bugün güneş açmakta, geçip bitiyor yaşananlar yeni sayfalar açılıyor önünde.

Denenmesi, irdelenmesi araştırılması gereken o kadar güzellikler varken insanın bir başkasıyla uğraşması, fazla değer vermesi ne kadar saçma geliyor değil mi kulağa.

O zaman hayatımızın kıymetini bilelim her gün bize açılan yeni sürprizlerin olduğunu, bunları güzelliklerle doldurmayı kendimizi inandıralım yani kendimiz olalım kendimiz gibi yaşayalım.

Mutluluk ,huzur iç dünyada başlar yansıtmak da kendimize düşer.

Sevgiyle kalın

Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.