Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Tarafsız yerel gazeteciler dernegi Akdeniz bölge baskanı Mehmet Işık ramazan bayrami mesaji yayinladi

3 sene önce
191 kez okundu
Tarafsız yerel gazeteciler dernegi Akdeniz bölge baskanı Mehmet Işık ramazan bayrami mesaji yayinladi

Mehmet Işık sözlerinde;
Bir Şeker Bayramı’nı daha karşılamanın mutluluğunun yaşandığını ifade etti ve bayramın, ruhuna uygun biçimde huzur, barış ve kardeşlik içinde geçirilmesini diledi.

Dini bayramların yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik ve dostluk duygularının en yoğun şekilde yaşandığı müstesna günler olduğunu ifade eden Işık, bayramlarda dargınlıklar ve kırgınlıkların unutulduğunu, bireysel sevinçlerin ortak mutluluğa dönüştüğünü kaydetti. Işık, bayramların, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli bir fırsat olduğuna inandığını belirtti.

Asırlardır hoşgörünün egemen olduğu Anadolu ikliminin, milletin hasletlerinin olgunlaşmasına ve insanlar arasındaki bağın güçlenmesine imkan sağladığının altını çizen Işık, şunları kaydetti:
”Türkiye, 82 milyonun kardeşçe yaşadığı, sevinçte, tasada ortak refleks gösteren güçlü bir ülkedir. Ne mutlu bizlere ki birbirine sıkı sıkı sarılan, değerlerine ve kültürüne sahip çıkan, herkesin gıpta ile baktığı bir milletiz.
Bizler bin yıldır bu topraklar üzerindeyiz. Bu süreç içinde ortak sevinçler, acılar yaşadık. Büyük güçlüklerin üzerinden hep birlikte geldik. Ulkece ve hatta dunyaca zor zamanlardan gectik covit19 virüsü yüzünden sevdiklerimizden ayri bayramlar gecirmek durumunda kaldik bu bayramin yasaklardaki son bayram olmasini temenni ederken,
Filistine yapilan hain saldiriyida esefle kınadigini belirtti….

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.