Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BASHDER GENEL BAŞKANI SÜSLÜ 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

11 ay önce
180 kez okundu
BASHDER GENEL BAŞKANI SÜSLÜ 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

Büyük Anadolu Sancak Hareketi Kültür ve İşbirliği Derneği Genel Başkan Recep Süslü,”24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı Yayınladı.

Başkan Süslü, mesajınd şunları söyledi.
“Demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım olan basında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Basın; haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin yanında, kamu adına hareket ederek doğru, objektif, güncel, hukuka ve etik değerlere uygun haberlerle kamuoyunu aydınlatmakta, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşmasına ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Teknolojinin hızla geliştiği, internetin ve sosyal mecralar gibi yeni nesil iletişim imkânlarının bilgi ve haber kaynağı olarak kullanıldığı günümüzde, vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmesi ve gerçekleri öğrenme ihtiyacı çok daha fazla önem kazanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü olan bu özel günde. Tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlayarak çalışmalarında başarılar diliyorum”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.