Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

HAYVAN SEVMEYEN İNSAN SEVEMEZ!!! 

HAYVAN SEVMEYEN İNSAN SEVEMEZ!!! 

Mayıs ve haziran ayında Şanlıurfa’dan çok acı toplama görüntüleri geldi. Köpeklerin boyunlarına geçirilen kıstırmalar kan içindeydi ilk toplamalarda.

 

40.000 den fazla katılımcının geldiği Büyük Adalet mitingi sonrası hak savunucuları çıkacak yasaya karşı duruşunu, bu kanlı toplamaların çözüm olmayacağına tepkilerini gösterdiler. Fakat ne olduysa, daha mitingin etkisi geçmeden yine Urfa’dan bu sefer daha acı görüntüler geldi. Parkın ortasında köpeği boğarak öldürenmi istersiniz, çöp poşetleri içerisinde ölü köpeklermi, yoksa barınak dedikleri cehennemde hastalıktan acı çeken canlarmı? Vicdanlarımız kanadı!!!

 

Bu konuda en büyük tepkiyi verenlerden biri mitinge konuşmasıyla damga vuran sevgili Prof. Dr. Bengi Başer’di. 5199 sayılı kanunu hiçe sayan, bu kadar merhametsiz görüntülere sebep olanlar hiç bir ceza almazken, biz vicdanlı insanlar yorgunluğumuzdan Allah’a havale ettik kötüleri. Ama içlerindeki karanlık o kadar büyük ki, sosyal medyada linçlemek yetmemiş, bir çok mecrada şikayette bulunmuşlar. Sokak canları için her konuda destek veren güzel yürekli Bengi Başer’e bunları yapanlar, savunmasız masum canlara kötülük yapmaya devam edeceklerdir. Atalarımız ne demiş; “hayvan sevmeyen insan sevemez”

 

Güzel yürekli tüm insanlara sevgiler, iyi bayramlar…

 

Dilek Engin

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.