Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’MİZDE (TBMM) GAZİ MECLİSİMİZDE EN YÜKSEK KADIN TEMSİL ORANINA ULAŞTIK

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’MİZDE (TBMM) GAZİ MECLİSİMİZDE EN YÜKSEK KADIN TEMSİL ORANINA ULAŞTIK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugün Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde “Kadınlarla Daha Güçlüyüz” programına katıldı. Burada konuşma yapan Bakan Kurum, “Biz kadınlarımızı her zaman siyasetin kıymetli birer öznesi olarak gördük, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizde (TBMM) Gazi Meclisimizde en yüksek kadın temsil oranına ulaştık…” açıklamalarında bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Murat Kurum’un bugün ilk durağı Sancaktepe’ydi. Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde “Kadınlarla Daha Güçlüyüz” programına katılan Bakan Kurum, coşkuyla kendilerini karşılayan hanım kardeşlerine teşekkür ettiğini ifade etti.

“Bakanlık olarak en prestijli projelerimizde hanımlarımızın bilgisine, görgüsüne, estetik anlayışına inandığımız kardeşlerimizle birlikte çalışıyoruz”

“Tarihimizde ve medeniyetimizde kadınlarımız, annelerimiz sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamın her daim merkezinde olmuştur.” ifadelerine yer ver Bakan Kurum, “Bugün Türkiye kadınları bürokrasiden siyasete, tıptan sanata, tarladan fabrikalara kadar her alanda ülkemizi kalkındırmakta, büyütmekte ve geliştirmektedir. Bakanlık olarak en prestijli projelerimizde hanımlarımızın bilgisine, görgüsüne, estetik anlayışına inandığımız kardeşlerimizle birlikte çalışıyoruz. İsrafın, doğa tahribatının ve çevre kirliliğinin önüne işte buradaki hanım kardeşlerimizle birlikte geçiyoruz. Yine bakanlık olarak ‘Doğanın Anneleri’ çatısı altında kadınlarımızla birlikte evlatlarımızın daha temiz, daha yeşil şehirlerde yaşaması için çalışıyoruz. Ben buradan tüm hanım kardeşlerimizi, buradaki kardeşlerimizi gönüllülük esasıyla yürüttüğümüz bu hareketimize özellikle davet ediyorum. Sizlerle birlikte ülkemizi, geleceğimizi daha güzel yarınlara taşıyacağız. Bizimle misiniz hanım kardeşlerim? Ülkemizi yeşiliyle, mavisiyle, çevresiyle, doğasıyla, şehirleriyle hep birlikte güçlü yarınlara taşıyacak mıyız?” dedi.

“Biz kadınlarımızı her zaman siyasetin kıymetli birer öznesi olarak gördük, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizde (TBMM) Gazi Meclisimizde en yüksek kadın temsil oranına ulaştık”

21 yıldır kadınlarla birlikte yol yürüdüklerini ifade eden Bakan Kurum, “Hanım kardeşlerim, şair ‘Bir kadındır evi yuva toprağa vatan yapan. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı büyüten, yetiştiren.’ diyor. Bu sebepledir ki Türkiye’yi geleceğe taşıyacak, istikbale taşıyacak olan sizlersiniz. Türkiye’nin bir asırlık geçmişine baktığımızda, kadınlarımızın hak ve özgürlüklerinin genişletildiği, çalışma hayatında daha etkin bir varlık gösterdikleri dönem AK Parti dönemi olmuştur. 21 yılda kadınlarımız, annelerimiz hem çalışma, hem de aile hayatında her zaman kadınlarımızla birlikte yol yürüdük. Hemen hemen her alanda kadınlarımız için pozitif ayrımcılık politikalarını hayata geçirdik. Biz kadınlarımızı her zaman siyasetin kıymetli birer öznesi olarak gördük. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizde (TBMM) gazi meclisimizde en yüksek kadın temsil oranına ulaştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı için doğru adımlar yaklaşımıyla hazırlanan AK Parti seçim beyannamemizde kadınlarımızın güvenli yarınları için yeni bir sayfa daha açıyoruz.” diye konuştu.

“Ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getiriyoruz, emekli olmak isteyen ev hanımlarının primlerinin 1/3’ünü biz karşılıyoruz, devletimiz karşılıyor”

Bakan Kurum, ev hanımlarının emekli olabileceğini ifade ederek, “Daha önce çıkarmamıza izin vermedikleri, bu ülkede doğalgaz yok, petrol yok dedikleri süreçten artık ülkemizin ürettiği doğalgaz ve petrol gelirlerinden ayrılacak kaynakla ‘Aile ve Gençlik Bankası’ kuracağız. Aile Kalkanı projesiyle, programıyla ev kadınlarımız, hanım çocuklarımız ve başta gençlerimiz olmak üzere ailenin tüm bireyleri destek alacak. Yine bir müjdemiz de ev hanımlarımız için. Ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getiriyoruz. Emekli olmak isteyen ev hanımlarının primlerinin 1/3’ünü biz karşılıyoruz, devletimiz karşılıyor.  Sayın Cumhurbaşkanımız karşılıyor. Yıpranma hakkı da evererek ev hanımlarının en kısa sürede emekli olmalarını sağlayacağız. Şimdiden tüm ev kadınlarımıza, hanım kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 “Sözümüzü tutacağız ve konutlarımızı bir yıl içerisinde teslim edeceğiz, hiçbir seçim, hiçbir seçim vaadi milletimizin canından öte değildir”

“Biz depremzede kardeşlerimizi hiçbir zaman bu zihniyetin insafına terk etmedik, bundan sonra da asla terk etmeyeceğiz.” ifadelerine yer veren Bakan Kurum, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik.  Depremzede kardeşlerimize bir söz verdik. Afetzede kardeşlerimizle el ele vereceğiz, konutlarımızı yapacağız dedik. O sözümüzü tutacağız ve konutlarımızı bir yıl içerisinde teslim edeceğiz. Hiçbir seçim, hiçbir seçim vaadi milletimizin canından öte değildir. Canından daha kıymetli değildir. Aslolan insandır. Aslolan insana hizmettir. İşte bugün de depremin etkilediği 11 ilimizde gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde toplamda 181 bin konutumuzun, dükkanımızın, sanayi sitemizin yine inşa süreçleri eş zamanlı başlamıştır. Bir yıl içerisinde 319 bin, toplamda 650 bin konutumuzu afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.