Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Zümrüd-ü Anka gönüllüleri can dostlara sıcak yuva yapıyor

8 ay önce
21 kez okundu
Zümrüd-ü Anka gönüllüleri can dostlara sıcak yuva yapıyor

Zümrüd-ü Anka hayvansever gönüllüleri can dostlara sıcak yuva yapmak için destek bekliyor.

Zümrüd-ü Anka kurucusu ve sözcüsü Ülkü Koçakoğlu şunları ifade etti.
“Zümrüd-ü Anka olarak bir hayvansever gönüllü grubuyuz. İstanbul’çeşitli ilçelerinde bulunan hayvansever arkadaşlarımızla bir araya gelerek.
Zümrüd-ü Anka gönüllüleri oluşturduk.

Amacımız orman ve dağlık çok zor arazi şartlarında yaşam savaşı veren can dostlarımıza kulübeler yapıyoruz. Yapmış olduğumuz kulübeleri ülkemizin dört bir tarafına gönderiyoruz. Bu kulübeleri hiç bir ücret talep etmeksizin bağışlıyoruz.

Kulübeleri yapmakta kullandığımız palet ve kutuları işçiliğini bir araya gelerek yapmış olduğumuz. Kulübelerin uzun süreli dayanıklı kalmasını sağlamak için bir takım malzemelere ihtiyacımız oluyor.

Malesef kutu bulmakta sıkıntıya düştük artık kutuları da ücretli almak zorunda kalıyoruz. Her ay fazla miktarda kutu satın alınması gerekmektedir.
Ormanlık alanda cetin soguk ve kar, kış şartlarında yaşam mücadelesi veren. Can dostlarımıza aşağıdaki malzeleri alarak katkı sağlaya bilirsiniz.
Malzeme alarak destek olmak isteyen hayvanseverler olması durumumda. Bizler her ay en az 100 kulübe yapa bilir. Ve İstanbul dışında farklı illere gönderim sağlarız.
Sizde: “1 canın hayatına dokunmak isterseniz” Yapılacak kulübeletin üzerlerine bağışcılarımızın adını yazarak sizlere kalıcı hale getiriyoruz.
Ayrıca isme özel kulübenin konduğu bölgede resmini çekerek bağışcıya resmini hatıra olarak gönderiyoruz.

Bizlere destek olmak ister misiniz.? Yaptığımız iş okyanusta damla olsa da karınca misali niyetimiz ve amacımız bellidir.

Geçtiğimiz aylarda. Hakkari Şemdinli’ye 3 günlük yola bile kulübeler gönderdik. Bunun iç huzurunu yaşamayı her kese tavsiye ediyorum.

Tır için kulübe yapmak için.
İşciliği tamamenm Zümrüd-ü Anka hayvansever gönüllüleri tarafından yapılmak kaydı ile kulübe yapmak için gerekli malzemeler:

15 top kumlu şingıl (membran)
15 kilo yat verniği 3 teneke
15 kilo selülozik tiner
2 teneke
6 lık çivi 5 kilo
2.5 luk şingıl çivisi 4 paket
25 adet 400 gr siyah sprey boya
30 adet küçük rulo ağzı
50 adet iş eldiveni
5 kilo selülozik beyaz boya 3 teneke
Olmak üzere ihtiyaç vardır.
Haydi sizde bir can ısıtmak için destek olun.’seklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.