Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SORULARIMIZIN CEVABI YİNE BİZDE…

3 hafta önce
60 kez okundu
SORULARIMIZIN CEVABI YİNE BİZDE…

İçimizdeki soruların cevabı sadece kendimizde başkalarında aramaya gerek yok.

Nedense bildiklerimizi ama ısrarla bilmek istemediklerimizin cevaplarını hep dışarıda ararız.

Hep bir destek, hep bir tasdik ,hep onanmadır beklediğimiz.
Daha rahat huzurlu hissederiz kendimizi bunu alınca.

Çocukluğumuzdan kalma bir alışkanlık mıdır, yoksa genlerden kalma bir ayrıntı mı? kaç yaşına gelirsen gel Bu hep devam eder.

Çoğunlukta iyi şeyler, doğru şeyler yapılınca bekleriz bir aferin gibi gelir bize bu doğru yapmanın gururuyla okşar ruhumuzu.

Olumsuz duygularda nedense onanmayı beklemeyiz. istem dışı, itiraz ederiz halbuki iyisiyle kötüsüyle duygular aynıdır birbirine paraleldir.

Bazen öyle bir an gelir ki karşımızdakinin ne olduğunu ne amaçla geldiğini bildiğimiz halde acaba diyerek yeniden deneriz.

Çünkü düzelmesini istediğimiz kendimizdir yanıldığımızı kendimize kanıtlamak bundan da rahatlık hissi bekleriz.

Tabii ki istediğimiz gibi çıkmaz çünkü huylu huyundan vazgeçmez sadece biz beklenti içinde kalırız tekrar deneriz.

Sonra hayıflanır, belki de isyan ederiz. neden aynı şeyler beni buluyor diye, defalarca anlamamız için gönderilen bu durumlar bizi ta ki anlayana kadar tokatlamaya devam eder.

Sonunda bilinç artık yeter der, bu kadar aptallık yeter. sonra mucizeler başlar gelmeye yeni dolu, donanımlı güzel kişiler akmaya başlar hayatına.

Çevren değişir ,anlayışın değişir, bakışın değişir doğruyu bulma yoluna girmişsindir Bu değişimler hayatına çok şey katmaya başlamıştır bile.

Bir sınavını da iyisiyle kötüsüyle de tamamlamışsındır deneyimler sürecindeki yıpranışların ve acı çekmelerin işin diğer olumsuz tarafı.

Hani bir şey olacağı zaman hissedilen bir duygu vardır ya, bu ilk akla gelendir, daha sonra kafa karıştırıcı diğer duygular gelir akla.

Hiçbir zaman yanıltmaz bu ilk duygular hatırlanacak olursa ilk düşündüğümüzü yaparız sonun da.

Hayatı karıştırmaya, sarmaşık gibi dolandırmaya hiç gerek yok yanlışı hissettiğiniz anda orada durun bir bakın, bekletmeye alın, hemen uygulamaya geçmeyin göreceksiniz gerçeği.

Daha az yanılgı, daha az üzüntü, daha az güvensizlik yaşarsanız Bu da az bir şey değil hikayeniz için, pişmanlıklar için, deneyimler için.
Farkındalığınızla birlikte sevgide kalınız hep….,
Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.