Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SONER ÇETİN HIZ KESMİYOR

11 ay önce
41 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mehmet Çatakçı
ÇUKUROVA BELEDİYESİ ROBOTİK KODLAMAYLA EĞİTİYOR
Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü’nün, Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde başlattığı Robotik Kodlama eğitimleriyle, Türkiye’deki az sayıdaki örnek belediyelerden biri olmayı sürdürüyor. Geleceğin teknolojik düşünme dili olarak adlandırılan ve sorun çözme, analitik düşünme, algoritma ve takım duygusu oluşturma, kendini geliştirme, yaratıcı düşünceler ile planlar oluşturtmak gibi pek çok alanda beceri kazandıran robotik kodlama eğitimlerine katılan minikler hem eğleniyor hem de yeni neslin çocuk yazılımcıları olarak yetişiyor. Bu çağdaş uygulamadan oldukça memnun gözüken Çukurovalı aileler, Başkan Soner Çetin’in kreşler için gösterdiği özel ilgiden dolayı ayrıca mutlu olduklarını ifade ediyor.
Çukurova Belediyesi eğitim anlayışında yeni ufuklar çizmeye devam ediyor. Tesisler Müdürlüğü, ilçede faaliyet gösteren Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde başlattığı robotik kodlama eğitimleri hem çocuklardan hem de ailelerinden büyük ilgi görüyor. Önceliği çocukların gelişimine ve geleceğine yatırım yapmak üzerine hizmetler sunan Çukurova Belediyesi, Robotik Kodlama programı ile yeni neslin yazılımcılarının yetişmesine olanak sağlıyor. Robotik kodlama eğitimiyle zihinsel olarak gelişmeleri, bilişim teknolojisiyle küçük yaşlarda tanışmalarını sağlayarak gelecekteki hayatlarına şimdiden dokunmaya çalışıyor.
İlçede faaliyet gösteren 9 semt kreşinde, 3 ila 5 yaş arasındaki çocuklara verilen robotik kodlama ve oyun eğitimleriyle geleceğe hazırlanıyor. Tiny adı verilen robota, programlar yükleyen ve günlük yaşamda yapması gerekenleri kodlayan çocuklar, hayal dünyalarıyla analitik düşünceyi birleştirerek yaratıcılık yönlerini geliştiriyor. Algoritmalar oluşturan ve ortaya çıkan sorunları da çözmeye çalışan minik yazılımcı adayları, Çukurova Belediyesi’nin kreşlerinde hem çok eğleniyor hem de geleceğin teknolojik düşünme ve uygulama dili olarak gösterilen robotik kodlama ile onun oyunlarıyla kendilerini keşfetmeleri, beceriler kazanmaları sağlanıyor.
Robotik kodlama becerisinin ve düşüncesinin önemini anlatan kurs öğretmeni Cansu Arguz Yakut, robotik kodlamanın geleceğin dünyasının yeni anlayışı ve çözüm mekanizmalarının temeli olduğunu söyleyerek, Türkiye’de çok az sayıda kreşlerde bu eğitimlerin verildiğinin altını çizdi ve bu örnek kreşlerden bazılarının da Çukurova Belediyesi’nin Gülen Yüzler Semt Kreşleri olduğunu ifade etti.  Robotik Kodlamanın önce bir oyun gibi çocuklara sevdirildiğini, sonra da robot Tiny’e talimatlar ve planlamalar yükleyerek çocukların düşünme ve analitik zekâlarının geliştirmeye çalıştıklarını anlatan Yakut, bu yeni çağın eğitim modelini başarıyla uyguladıklarını, ülkenin geleceği olan çocuklara Başkan Soner Çetin’in talimatıyla en son teknolojik becerileri ve düşünceleri kazandırmaya çalıştıklarını belirtti.
BAŞKAN SONER ÇETİN: “ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”
Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, eğitimde fırsat eşitliği ilkesinden yola çıkarak, Çukurovalı çocukları bilim ve teknoloji ile buluşturduklarını belirterek; “Robotik kodlamanın, geleceğin dili olarak adlandırıldığını biliyoruz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin eğitim programlarına baktığımızda, robotik kodlamanın önemli bir yeri olduğunu görüyoruz. Çukurova Belediyesi olarak, geleceğin dili olarak adlandırılan bu programdan çocuklarımızı mahrum bırakamazdık. Onlar geleceğimiz ve bizlerde geleceğimize önem veriyoruz”  ifadelerini kullandı

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2633 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.