Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Cevdet Tellioğlu, BBP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.

10 ay önce
149 kez okundu
Cevdet Tellioğlu, BBP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Kasım ayı içerisinde toplanması beklenen Olağan Büyük Kurultayı’nda, Genel Başkan Mustafa Destici’nin karşına çıkmak üzere, Cevdet Tellioğlu genel başkan adaylığını açıkladı.

Tellioğlu, “Gelecek için BBP’ ye ihtiyaç var. BBP’nin kurucu geleneği Muhsin Yazıcıoğlu önderliğinde verilen verilen mücadelenin sahada görülmesi gerektiğini söyledi.

Liderin seçtiği değil, üyelerin seçtiği Parti Meclisi’nin temsilcisi olan liderlerin ortaya çıkması gerektiğini de vurgulayan Tellioğlu, “Liderin partisine değil, milletin partisine ihtiyacımız var” dedi.

“Türkmen,Kürt,Laz, Çerkez, Boşnak, Arap ile bir kilimin desenlerinin oluştuğu gibi, bir bütünü oluşturan millete Türk milleti denir anlayışı; Türk Milleti için çalışana Türk Milliyetçisi denir yaklaşımı; Aşkın değerleri hayatına tatbik eden ve yaşama katmaya mücadele edene ülkücü denir ilkelerine bağlıyız diyen Tellioğlu, bu ilkeleri parti yasalarına dönüştürmeyi amaçlayan biri olarak Genel Başkanlığa aday oldum” dedi.

“BBP genel başkanlığı önce ülkeyi, sonra Türk ve İslam coğrafyasını ve dahi dünyayı değiştirebilecek bir konumdur. Önce partimizi sonra ülkemizi sonra Türk ve İsam coğrafyasına da öncülük ederek, dünyayı değiştirmeye talibiz. Partide istişare ve ortak karar; ülkede istişare ve ortak karar; partide özgürlük ülkede özgürlük, ihtiyacımız olan ise yeniden şahlanmaya olan inanç ile cesarettir. Cesaret, cesaret, cesaret! Asıl ihtiyaç olan cesaret!” ve hamdolsun bu da sağlanmaktadır.

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun tohumlarını ektiği fidanlar büyümüştür. Ancak ne yazık ki bu fidanlar başka tarlalarda meyvalarını vermeye zorunlu bırakılmıştır. Yanlış yönetim sebebiyle kimi küstürülmüş, kimi bıktırılmış; kimi de ötekileştirilerek dışlanmıştır. Anca, artık tüm dava insanlarının, Türk milletini bir araya getirebileceği yapının, yetişen kardeşlerimizle birlikte partiyi asli çizgisine taşıma zamanı gelmiştir.

Diğer kategorisinden çıkarak, sağlıklı iletişim ve projelerle, önce yerelde, şehit Muhsin Yazıcığlu’unun “yapamazsam istifa ederim” dediği BüyükAile projesini hayata geçirerek başarıyı sağlamak, bu sinerji ile devlet yönetimine talip olma zamanı gelmiştir.

Şehidimin davasını takiple, mecliste komisyonun kurulmasının, mahkemede davanın suikast olarak esastan görülmesinin güçlü mücadelesinin zamanı gelmiştir.” Diyen Tellioğlu değişimden yana olan teveccühten oldukça memnun.

Bu sefer Mustafa Destici’nin işi zor. Türkiye’nin proje oluşturma ve uygulama ustası Cevdet Tellioğlu’na ciddi destek var.

Tellioğlu; “BBP değerlerine sevdalı bir dava adamının, herhangi bir ilçeden üye olması sonucunda 200’ü aşkın imzanın tamamlanması ile genel başkan adaylığı bizim tüzüğümüzün kurallarındandır. Bu kuralların gerektirdiği koşulları karşıladığıma olan inanç ile partimizi yeniden asli çizgisine taşımak gayesiyle, adaylık açıklamasını yaptım.

BBP’ni uydu olmanın dışında bırakarak, kendi kimlik ve anlayışıyla, kendi insan kaynağı ile oluşturacağı Türkiye’nin yaralarını iyileştirebilecek güçteki insan kaynağı ile daha iyi bir BBP’ni oluşturmak için adayım. Adaylığımıza, sizlerin de sahada takip edebileceğiniz gibi, cesaretle destek verenlerin ciddi seviyelere ulaşmış olması bunun en önemli göstergesi. Bunda tabi ki, gerek Şehidimin bizim kolumuzu İBB başkan adayı olarak kaldırmış olmasının, geçmişte yaptığımız millet adına olan, onlarca projemizin, zigzag yapmadan, söylediğimizin arkasında durmamızın, Muhsin-i Tavrı hayatımıza almaya ve yaymaya çalışmamızın önemli bir katkısı inkar edilemez.

Önümüzdeki yerel seçimlerde her bölgeden alabileceğimiz belediyelerde BüyükAile Şeffaf Süreç Yönetimi modelini uygulayarak; devlet millet sermaye birlikteliği ile halkın para kazanmasının, yolsuzluğun-hırsızlığın önlenmesinin mümkün olabildiğini göstereceğiz. Böylece, bütün milletimizle ve değerlerimizle birlikte iktidara yürümenin yollarını açacağız.

Türk ve İslam dünyasının, dünya mazlumlarının yeşeren yeni ümidi olacak yapıyı, milletimize ve dünyaya sunacağız.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.