Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Asperox bisiklet takımı 7 kez birincilik kürsüsüne çıktı

Asperox bisiklet takımı  7 kez birincilik kürsüsüne çıktı

Türkiye’nin en büyük yol bisikleti yarış turnuvası Granfondo’ların sponsorluğunu üstlenen Asperox, İstanbul’da start alan Türkiye’nin en yüksek katılımlı bisiklet yarışında 20 kişiden oluşan Asperox Bike Pedia Racing Team ile ilk kez ter döktü. 2 bine yakın sporcunun pedal çevirdiği yarışta, genel klasman erkekler kategorisinde Gökhan Uzuntaş, kadınlarda Sevcan Alper, gençlerde ise Yağız Atıcı şampiyon oldu. Züleyha Dikbaş ve Cengiz Güner de kendi yaş kategorilerinde birincilik madalyasının sahibi oldular.

Türk bisikletine yeni bir soluk getiren “Turkcell GranFondo İstanbul”; Boğaz’ın incisi Beykoz’da üçüncü kez düzenlendi. 13 Ağustos Pazar günü, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İçişleri Bakanı Özel Kalem Müdürü Mehmet Fatih Çiçekli ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımlarıyla gerçekleşen yarışta, yerli ve yabancı yaklaşık 2 bin sporcu Boğaz’ın eşsiz manzarasında pedal çevirdi. GranFondo Serisi’nin İstanbul etabı, bu yıl 48 km’lik kısa ve 93 km’lik uzun iki parkurdan oluştu. Sporcular, Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı ve Beykoz Korusu arasındaki rotayı takip ederek bitiş noktasına ulaştılar. Dünyada 38 ülkeden, ülkemizden ise 46 şehirden sporcunun katıldığı organizasyonda Asperox, Bike Pedia Racing Team isimli kendi takımıyla ve forma sponsoru olduğu milli bisikletçi Gökhan Uzuntaş ile daha temiz bir dünya için pedalladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın Beykoz’dan başlattığı yarış, boğazın benzersiz doğal güzellikleri arasında heyecan ve keyif dolu anlara sahne oldu.

Yarışın 2 şampiyonu da Asperox’tan

Yarışın favorisi gösterilen milli bisikletçi Gökhan Uzuntaş, bu yıl ilk kez Granfondo’da Asperox formasıyla yarışarak uzun parkurda hem genel klasmanda hem de yaş kategorisinde birinci oldu. Bike Pedia Racing Team üyelerinden Sevcan Alper ise kısa parkur genel klasmanının kadınlar kategorisinde ve kendi yaş grubunda birinciliği göğüslerken, gençlerde 17 yaşında milli forma sahibi olan Yağız Atıcı şampiyon oldu. Uzun parkur genel klasmanda üçüncülük kürsüsü gören Züleyha Dikbaş kendi yaş kategorisinde ise birinci geldi. Kısa parkurda kendi yaş kategorisinde şampiyonluk madalyası alan bir başka isimse Cengiz Güner oldu. Eyyüp Durgun da uzun parkur elit erkekler kategorisinde üçüncülüğü yakaladı.

17 yaşındaki Yağız’dan şampiyonluk sözü

Asperox Bike Pedia Racing Team’deki en genç yarışçı 17 yaşındaki Yağız Atıcı, yarışma öncesi Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile bir araya gelerek sohbet etti. Ülkemizde yapılan yılın ilk Granfondo’sunda birinci olan Atıcı, en genç milli forma sahibi olarak Spor Bakanı’na verdiği şampiyonluk sözünü tutmayı başardı.

“Sarı Güç”ler kazandı…

Beyaz Kağıt Pazarlama Müdürü Zeynep Kahraman; “Daha temiz bir dünya hedefiyle bisiklet sporunu sahipleniyor, amatör profesyonel her yaşta bisiklet kullanımını destekliyoruz. İlk kez bu yarışta Asperox Sarı Güç ile sponsoru olduğumuz granfondolarda takımımızla birlikte yarıştık. Ve muhteşem sonuçlar aldık. Hem kadın hem erkekler kategorilerinde şampiyonluğu kazandık. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Takımımızı desteklemek için ekip olarak buradaydık. Hatta amatör olarak kısa parkurda bizler de yarıştık. Profesyonel 20 sporcumuz ve çalışanlarımızla birlikte parkurda 30 kişilik kalabalık bir takımdık. Burada olmak, trafiğe kapalı bir yolda binlerce bisikletliyle birlikte pedallamak muhteşem bir duygu. Yarışın sonunda “Sarı Güç”ler kazandı…

“Bu spora yatırım yapmaya devam edeceğiz”

“Takımımızda yarışan tüm bisikletçilere ve bireysel sponsoru olduğumuz şampiyonlar şampiyonu milli bisikletçimiz Gökhan Uzuntaş’a performanslarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu bizim için büyük bir gurur. Zorlu ve enerjisi yüksek yarış heyecanına ortak olmaktan, yarışlar boyunca mücadele eden tüm sporcularımıza yol arkadaşlığı yapmaktan mutluluk duyduk. Temiz yarışlar, temiz mücadeleler için Ankara, İzmir ve Bursa’daki Türkiye’nin en yüksek katılımlı bisiklet yarışlarında olmaya, bu spora yatırım yapmaya devam edeceğiz. Daha temiz bir gelecek için 7’den 70’e herkesi bisiklet kullanımına davet ediyoruz”  

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.