Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

PROF. AYDIN BEYNİN SINIRLARINI ANLATTI

1 ay önce
10 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Yalova Belediyesi’nin “2022-2023 Gelenekten Geleceğe İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonu” tüm hızıyla devam ediyor. Yalova Belediyesi’nin özenle hazırladığı kültür sanat etkinlikleri kapsamında bu kez Türkiye’nin yetiştirdiği önemli bilim insanlarından, duayen beyin cerrahı Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, “Beynin Gücü ve Sınırları” isimli programa konuk olarak katıldı.

Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde (RDKM) gerçekleştirilen programda Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın konuklarına ‘Beynin Gücü ve Sınırları’ isimli konferans verdi. Konferansa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk ile çok sayıda davetli katıldı.

Türk tıp bilimine birçok katkısı olan Prof. Dr. Aydın, Yalova Belediyesi tarafından ücretsiz gerçekleştirilen programla katılımcılara hayat tecrübelerini paylaştı. Yalova Belediyesi’ni kültür-sanat sezonu etkinliklerine İlk Türk Matbaacısı ve Yalova’da ilk kağıt fabrikasını kuran İbrahim Müteferrika’nın adını vermesi nedeniyle tebrik eden Prof. Dr. Aydın, “En kötü kağıdın hafızası, en güçlü beynin hafızasından güçlüdür. O yüzden mutlaka okuyun ve okuduklarınızı yazın. Yalova Belediyesi’ni kültür-sanat sezonunu medeniyet yolculuğumuzda en önemli katkısı olan kâğıda atfetmesi ve ilk Türk Matbaacının adını vermesi nedeniyle kutluyorum” dedi.

Tıbbi ve bilimsel gelişmeler ile gelecekte bilimin alacağı yolu da anlatan Prof. Aydın, programda gençlerden gelen soruları da içtenlikle yanıtladı. Büyük beğeni alan programın ardından Prof. Aydın’a Vali Muammer Erol ile Başkan Vekili Tutuk tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Öte yandan Prof. Aydın’ın Yalova Belediyesi’ne yaptığı ziyarette ise Başkan Vekili Tutuk tarafından kendisine geleneksel yöntemlerle üretilen Yalova Kâğıdına üzerinde ismi yazan tablo hediye edildi.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1613 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.