Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

HAYATIN ZORLUKLARINA KARŞI MÜCADELEMİZ.

2 sene önce
126 kez okundu
HAYATIN ZORLUKLARINA KARŞI MÜCADELEMİZ.

Hepimiz yaşam mücadesinde, Misafir olarak geldiğimiz ve her şeyin tıpkı bir kelebeğin ömrü kadar ne uzun nede kısa olan sadece An’ dan ibaret olduğu bu hayatta, birer yolculuk halinde, yaşamaya çalışıyoruz.

Ayakta kalmayı başarmak inancımızı, insanlık ve sevgi yolunda iyi birer insan olmak, yaşadıklarımızdan ders alarak yolumuza devam etmek, başımıza gelen her türlü iyi yada kötü olaylardan isyan etmeden tşk edebilmek bizler için en güzel Erdemdir. Hayatımızla mücadele etmek, bizlere yaşamın sunduğu bir sınavdır. Hepimiz yaşamak ve ayakta kalabilmek için bir takım zorlukları aşmak için çaba harcıyoruz, emek veriyoruz.

Çünkü emek olmadan hiç bir şeyin karşılığını hayat bizlere sunmadığının bilincindeyiz. Hayat, hepimizin bildiği gibi zorluk ve mücadelelere doludur. Mücadelemizden vaçgeçtiğimiz an her şeyin bittiği an dır. Peki ya, tüm bu zorluklarla nasıl baş edebiliriz? Kendimizi bilgilendirerek, okuyarak, içimizdeki ışığın farkına vararak, her ne olursa olsun her şeyle baş edecek güçün sadece bizim içimizde olduğuna inanırsak her şeyin üstesinden gelebiliriz.

Başarılı olmak istiyorsak, mutlaka kendi gücümüze inanmamız ile birlikte sabrımızı göstermemiz gerekiyor. Aynı kış olmadan bahar olmadığı, zorluk çekmeden kolaylık yaşanmadığı, hangi karanlık geceden sonra sabahın olmadığı, şuanda yaşadığımız savaşların, salgın hastalıkların sonsuza kadar sürmeyeceği, en büyük zorlukların Dostumuz olacağı, tüm kazanılan savaşların tüm zorluklarla yapıldığını, düşünürsek her şeyin üstesinden rahatlıkla gelebilecek güce sahip oluruz. Bazen canımız yanıyor, sevdiklerimizi kaybediyoruz. Hayat a küsüp kendimizle baş edemez hale geliyoruz.

Oysaki, insan olmamızın en önemli değeri yaşanılan tüm hatalarımızdan, tecrübelerimizden ders alarak gelişmek, ilerlemek ve vazgeçilmez temel besinimiz olan sevgimiz ile birlikte büyümemiz gerekiyor. Unutmayalım ki, hayat bizlere hangi zorluklarla sınarsa bunlar bizlerin bizlerin imtihanı oluyor. Kabul edelim ve tşk edelim. Bunda da vardır bir hayır diyelim. Çünkü bizleri mutluluğa getiren ve doğru yolu bulmanızı sağlıyan kişilik, karakterimizin oluşmasına neden olan tüm yaşadığımız zorluklarımızdır.

Karanlıklarla mücade etmeyenler aydınlıkları, Zorluklarla mücade etmeyenler kolaylıkları, tüm bunlarla mücadele etmeyenler ise Mutluluğu bulamaz. Ereğiniz, tüm yaşam boyunca mutlu ve başarılı olmaksa, Dileğim dilediğinizin olmasıdır.

Sevgilerimle
Gülten Abacı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.