Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İyİ Parti’li Süleyman Akar’dan EYT’ye Destek

2 sene önce
181 kez okundu
İyİ Parti’li Süleyman Akar’dan EYT’ye Destek

İYİ PARTİ’Lİ SÜLEYMAN AKAR’DAN E.Y.T MAĞDURLARINA DESTEK!

 

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman AKAR E.Y.T mağdurlarına destek Çağrısı yaptı.

 

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, E.Y.T mağdurlarına Mardin il Başkanlığı olarak 17.11.2019 da destek Çağrısında bulunmuştuk Aradan geçen yaklaşık 3 yılda ve 1999 dan ele alırsak problem 22 yıldır hala devam etmekte Hükümet henüz bir çare bulunamamıştır

 

Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, “E.Y.T sorunu olarak tanımlanan yasanın 1999’da DSP, ANAP ve MHP koalisyon hükümeti tarafından kabul edilen ve emeklilik yaşını yükselten 4447 sayılı Kanun ile yaratılmıştır.

 

Son 20 yılda Sadece FAİZ Olarak yaklaşık 1 TRİLYON 300 MİLYAR tl Ödeme yapılmıştır.  TÜRKİYE Faiz yükünden Kurtulmadıkça bugün E.Y.T ve işsizlik sorunu,  yarın çok daha büyük sorunlar karşımıza çıkacaktır.

 

Başkan AKAR E.Y.T Dernek başkanı Gönül Boran ÖZÜPAK ile yaptığı görüşmede Problemin çözümündeki talebimiz 1999 yılında çıkarılan 4447 sayili kanunun iptali ile kazanılmış haklarimızın iadesidir Bu talebimiz haricinde hic bir formule sıcak bakmadıklarını ifade edildi.

 

Milletin vijdanının Tecelligahı olan T.B.M.M Gurubu olan olmayan, tüm Siyasi Partilere, T.BMM deki 582 Milletvekillerine,  Siyasi Parti liderlerine,  S.T.K Temsilcilerine 23 yıldır Toplumsal Bir Vaka haline gelen E.Y.T nin çözülmesi için Çağrıda bulundu.

 

AKAR GENÇ sin denilerek  Emekli olamayan, İHTİYAR sın denilerek  İş bulamayan E.Y.T mağdurlarına sahip çıkılması hem vijdani hem insani  bir sorumluluktur.

 

E.Y.T liler ile ilgili konu Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER tarafından sürekli gündemde tutulmakta ve E.Y.T Mağduriyetinin ortadan kaldırılması Talebi T.B.M.M’ne İYİPARTİ tarafından konu Genel Kurula bir kaç kez getirilmiş İktidar ve Ortağı tarafından Red edildiği için Meclisten geçirilmemiş.

 

HÜKÜMETE çağrıda bulunarak E.Y.T Problemini çözüme kavuşturması talebini hatırlatan AKAR Siz Çözmeseniz Biz İYİ PARTİ olarak  E.Y.T Mağduriyetini iktidar olduğumuzda ilk öncelikli iş olarak ortadan kaldıracağız.

Parti olarak  Anayasal Çerçevede daima Mağdur olan her kesimin  yanında olacağız” dedi.

Kaynak Fuat Kızmaz

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.