Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği BM Temsilcilerini Ağırladı

Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği BM Temsilcilerini Ağırladı

Haber : Murat Genç

“Ebedi Birlik” GİB ve BM ortağı Uluslararası İnsan Haklarının Korunması Komitesi, ortak projeler yürütmek üzere işbirliğine başladı. BM ortağı Uluslararası İnsan Haklarının Korunması Komitesi tarafından Azerbaycan’da insan haklarının korunmasının uluslararası sözleşmelere uygun olarak uygulanması ve gençlik örgütleriyle işbirliği kurulması konusunda toplantı gerçekleştirildi. Etkinlikte, BM ortağı, Uluslararası İnsan Haklarının Korunması Komitesi Başkan Yardımcısı Matias Meroving, basın sözcüsü Darya Znamenskaia, finans departmanı başkanı Firdovsi Alakbarov, Orta Asya temsilcisi Mirdamed Azizov, Rusya temsilcisi Elshan Azizov, Azerbaycan temsilcisi Konul Verdiyeva, “Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği’nin kurucusu ve başkanı Şahin Aliyev, mali işler daire başkanı Murad Nabiyev, organizasyon işleri sekreteri Kamran Asadov ve diğer temsilciler katıldı. Etkinlikte, BM ortağı Uluslararası İnsan Hakları Koruma Komitesi ile “Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliği arasındaki işbirliğine ve ortak projelere değinildi.
BM ortağı olan Uluslararası İnsan Haklarının Korunması Komitesi’nin başkan yardımcısı Matias Meroving, basın sözcüsü Darya Znamenskaia defalarca Azerbaycan’da insan haklarının uluslararası yasa ve sözleşmelere uygun olarak korunduğunu vurgulayarak, şunları ifade etti: Azerbaycan’ın faaliyetlerine destek verdiklerini, gençlik örgütleriyle işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

BM’nin ortağı olan Uluslararası İnsan Haklarının Korunması Komitesi’nin Orta Asya temsilcisi ve “Ebedi Birlik” Gençlik Halk Birliği’nin onursal üyesi Mirdamed Azizov, Azerbaycan’ın Karabağ’daki zaferlerini anlattı ve diplomatik masada. Konuşmasında BM’nin ortağı olan Uluslararası İnsan Haklarının Korunması Komitesi’nin faaliyetlerine detaylı bir şekilde değindi.
“Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliği’nin kurucusu ve başkanı Şahin Aliyev, konukları karşılayarak cumhurbaşkanı İlham Aliyevin gençlik politikasından, BM’nin ortağı Uluslararası İnsan Haklarının Korunması Komitesi ortağı ile “Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliği arasındaki işbirliği yönlerinin öneminden bahsetti. Etkinlikte Ulu Önder Haydar Aliyev ve Zarifa Aliyeva’nın mezarları ziyaret edildi ve mezarlarına karanfiller bırakıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.