Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DÜŞÜNCE GÜCÜNÜN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ NEDİR?

3 sene önce
130 kez okundu
DÜŞÜNCE GÜCÜNÜN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ NEDİR?

Düşünce deyince, Aklımıza Yaşadığımız hayatta şartlar,olaylar ve inançlarımızın sonucu olarak ortaya çıkan durumlar olarak nitelendirebiliriz. Diğer bir adı da enerji frekansı da diyebiliriz belli bir düşünceye odaklandığımız her an bunun karşılığında düşüncelerimiz karşı tarafa yansımış oluyor. beynimiz, zihnimizin frekans alışverişide diyebiliriz. Örneğin Çok uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşınızı düşündüğümüz zaman onun bizi hemen aradığını görürüz bunun diğer adı da düşünce gücü yani Beyin gücü Bunlar enerji akımı ile oluşan frekanslardır. Aslında biz insan zihniyetimizin yaratmadığı hiçbir şey yoktur. Bir şeye inanırsak ve gerçekten tüm kalbimizle istersek bunlar gerçekten oluyor. Zihnimizin söylediği her kelime Yeri geliyor bizlerin hayatını değiştirebiliyor,
Örneğin, Size bir örnek verecek olursam, Elimize bir tane limon alalım ve bu limonu bir ucundan bir Şişle delip suyunu ağzımıza sıkalım hepimiz bu burada anlatılanları adeta yaşıyormuş gibi hepimizin ağzının sulandığını ve ekşidiğini hissederiz. Benim burada sizlere söylemek istediğim ortada bir limon yokken bile Siz bu kelimelerle adeta limon varmış gibi düşüncelerinizle limonun varlığını fiziksel olarak da hissettiniz. Içinizde Ağzınızın ekşidiğini limonun kokusunu bile hissedenleriniz mutlaka olmuştur.
Bu demek oluyor ki, anlatırken bile düşüncelerimiz gerçekmiş gibi bizlere yansımış oluyor.Böylece Kelimeler zihnimiz tarafından bize söylediğinden itibaren bizlere çok değişik etkiler yaratmaktadır. Bizler de dünyayı zihnimizdeki düşüncelerle etkilemiş oluyoruz.
Kısacası zihnimizde ne düşünüyorsak, onları düşüncelerimize yaşıyoruz.
Bu yüzden o güzelim beynimizi şimdiden daha gelecek korkusuyla doldurup ne yapacağım, ne edeceğim, ne olacağım, diyeceğimize veya düşüneceğimize şimdiki ANI yaşayalım, mutlu olalım ve mutluluğumuzu etrafımıza yayalım. Ölmek yerine beynimize güzel yaşayıp mutlu olmamızı söyleyelim.
Her zaman mutluluğu düşünelim.
Hüzün yerine, neşelenmemeyi düşünelim .
Kıtlık yerine, bolluğu düşünelim. Hastalık yerine, sağlığımızı düşünelim. Endişelenmek yerine,
Huzurumuzu düşünelim.
Kötü yerine, iyi düşünelim. Unutmayalım ki neyi düşünürsek onu yaşıyoruz. Bu yüzden Düşüncelerimizle ne yaşamak istiyorsak, onu düşünelim, mutlu olalım, sevelim, sevilelim, barış içinde huzur içinde güzel bir Dünya yaratalım. Sevgili dostlarım

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.