Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DÜNYA TOPRAK GÜNÜ’NDE KOMPOST TESİSİNİ GEZDİLER

1 sene önce
201 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

5 Aralık Dünya Toprak Günü dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi’nin Kompost Üretim Tesisi’ni gezen Yalova Bahçeşehir Koleji öğrencileri, organik atıkların işlenerek verimli toprak (kompost) haline getirilmesi sürecini yerinde gördüler.

Yalova Bahçeşehir Koleji’nin 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan 90 kişilik grup, öğretmenleri eşliğinde Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ projesiyle faaliyete geçirdiği kompost tesisini gezdi. Öğrenciler, tesiste yapılan işlemler ve kullanılan makineler hakkında Çiftlikköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras ve Gamze Baysal Yılmaz’a sorular sorarak süreç hakkında bilgiler aldı. Öğrencilere deniz yosunlarının toplanması ve organik atıkların yeniden işlenerek kompost haline getirilmesinde kullanılan makinelerin anlatıldığı etkinlikte, elde edilen verimli toprağın çeşitli alanlarda kullanıldığını dile getirildi. Aras, etkinlik sonrasında öğrencilerin okulun yeşil alanlarındaki bitkilerin beslenmesinde kullanması amacıyla 15 Lt kompost ürünü hediyelerini takdim etti.

BAŞKAN SİLPAGAR, DÜNYA TOPRAK GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, insan hayatı ve sürdürülebilirliği için yaşamsal öneme sahip olan toprağın hepimiz tarafından korunması ve gelecek nesiller için işlenmeye devam edilmesinin sağlanması gerektiğini ifade ederek, 5 Aralık Dünya Toprak Günü’nü kutladı. Başkan Silpagar, Altın Karınca 2022 ödüllerinde de kategorisinde birincilikle taltif edilen Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ projesinin başarıyla sürdürüldüğü dile getirdi.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.