Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DEVA PARTİLİ YENEROĞLU, BAKAN YAŞAR GÜLER’E İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİNİ SORDU

11 ay önce
60 kez okundu
DEVA PARTİLİ YENEROĞLU, BAKAN YAŞAR GÜLER’E İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİNİ SORDU

DEVA PARTİLİ YENEROĞLU, BAKAN YAŞAR GÜLER’E İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİNİ SORDU

Dün (19 Temmuz) sosyal medyaya düşen bir videoda ellerinde sopa olan iki askerin, üstleri soyulmuş iki kişiye askeri bir alanda işkence yaptıkları görünmüştü. Videonun sınırda çekildiği, işkenceye uğrayan kişilerin de yabancı oldukları iddia edilmişti.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu bu görüntüleri Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e sordu.

‘Herhangi bir soruşturma var mı?’
Yeneroğlu, TBMM’ye verdiği soru önergesinde şu sorulara yer verdi:

“Söz konusu olan bu işkence olayları ne zaman gerçekleşmiştir? İşkence suçuna konu oluşturan olaylar nerede gerçekleşmiştir ve videodaki kişiler neden bu alana alınmıştır? Suça konu olan bu olayla ilgili olarak herhangi bir idari ve adli soruşturma söz konusu olmuş mudur? Videoda görünen ve olayın failleri olan askeri personelin kimlikleri tespit edilmiş midir? Yine videoda arkası dönük olan askeri personel tanık sıfatıyla dinlenmiş midir?

‘İşkenceye uğrayanlarla ilgili hangi işlemler yapıldı?’
“Videoda görünen ve işkenceye uğrayan kişilerin kimlikleri tespit edilmiş midir? Videoda işkenceye uğrayan kişiler ile ilgili hangi resmî işlemler yapılmıştır? İşkence sonrasında sağlık durumları hakkında bir bilgi bulunmakta mıdır? Söz konusu olayla ilgili adli işlem yapılmış ise hangi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılmıştır?”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.