Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DATÇA”DA NECLA HANIM TEYZE” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

3 sene önce
70 kez okundu
DATÇA”DA NECLA HANIM TEYZE” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

ÜNLÜ FOTOĞRAF SANATÇISI ÖZKAN SAMİOĞLU “NECLA HANIM TEYZE” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Işığın ve gölgenin üstadı, güzel insan Ozkan Samioglu’nun “Bir İstanbul Hanımefendisi NECLA HANIM TEYZE” kişisel fotoğraf sergisi, Datça Liman Galeri’de açıldı.
Sergide, 2018 yılı şubat ayı içinde vefat eden bir İstanbul hanımefendisi olan Necla Hanım’ın fotoğrafları yer alıyor. Sergideki fotoğraflar Özkan Samioğlu tarafından kitaplaştırıldı. NECLA HANIM TEYZE’nin; zarif, anılarına dalmış, farklı anlarda günlük yaşam içinde çekilmiş, Cumhuriyet kadınının, İstanbul ve eşinin hatıraları ile dolu bakışları ile sizi başka bir zamana taşıyacak bir sergi. Sergide sanatçının 19 eseri yer almaktadır. Sergi, 25 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilir.

Fotoğraf Sanatçısı Özkan Samioğlu; 1951 yılında Gümülcine’de (Yunanistan) doğdu. Lise eğitiminden sonra İstanbul’a göç edip İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Birkaç senelik şirket yöneticiliğinden sonra kendi işini kurup, uzun süre tekstil ile ilgili mağazasını işletti. Artık ticari hayatını bitirip emeklilik dönemini yaşamaktadır. Evli olup, iki kızı vardır. Yaşamı boyunca hep sanatla ilgili olup, çocukluk yıllarından beri gitar çalmaktadır ve şarkılar üretmektedir. “Bu kalp seni unutur mu” ve “Gönül”, en bilinen besteleridir.
Fotoğrafla tanışması 2008 yılında oldu. 2009 yılını da İFSAK’da gerekli eğitimleri alarak geçirdi.

Çok sevdi. Bu yüzden geç başlamış olmanın üzüntüsünü hep dile getirir.
IFSAK ve FOTOGEN üyesidir. Katıldığı pek çok ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller aldı. Uluslararası Fotoğraf Federasyonu (FIAP) tarafından verilen AFIAP (FIAP sanatçısı-Artist sanatçı) unvanına sahiptir. Proje bazında insan ve hikayesini çalışmayı benimsemiştir. Işık ve gölgenin güçlü grafik değerler oluşturduğu sokak fotoğrafları çalışmalarına devam ediyor.

HABER: ESMERİ ALEV EKEBAS
FOTOĞRAF: AHMET ASATEKİN

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.