Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DATÇA’DA MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ HALKI BİLGİLENDİRDİ

3 sene önce
45 kez okundu
DATÇA’DA MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ HALKI BİLGİLENDİRDİ

Son günlerde ülkemizde görülen sel, yangın ve depremlerde karşı
Datça Mahalle Afet Gönüllüleri/Acil Müdahale Derneği üyeleri olası doğal afet durumunda hazırladıkları görselerle Datça’lıları bilgilendirdi.

Ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinin hepimiz farkındayız. Peki her zaman bu kadar farkında mıydık ? 17.08.1999’da Gölcük merkezli yaşadığımız deprem sonrasında tüm ülke olarak bir kez daha coğrafyamızın deprem gerçeği ile yüz yüze geldik. Gece 03.02’de yaşanan ve ülkemizin en büyük depremlerinden bir tanesini yaşadığımız geceden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Zaten hiçbir zaman da olmamalıydı.
19.08.1999 tarihinden sonra deprem uzmanlarını daha çok dinlemeye başladık, konut satın alırken deprem yönetmeliğine uygunluk belgesi arar olduk, deprem çantasının ne kadar önemli ve hayati olduğunu öğrendik, afet anında görev alan STK’ların Türkiye için ne kadar değerli olduğunu anladık. 19.08.1999’dan sonra hiçbir zaman eskisi kadar hazırlıksız olmadık.
Mahalle Afet Gönüllüleri/Acil Müdahale Derneği olarak, ülkemizin risklerini biliyoruz ve her gün afetlere daha hazırlıklı olmak için çalışıyoruz. Sadece Mahalle Afet Gönüllüleri/Acil Müdahale Derneği Ekibi olarak değil, tüm mahallerimizin afet bilincine sahip olması ve ortak hareket kabiliyeti oluşturması için mahallelerimizi afetlere karşı harekete geçiriyoruz. Doğa olayları, ülkemizin yadsınamaz gerçeği fakat yaşanan doğa olayının “doğal afet” olmaması hepimizin elinde.
Yaşanılan depremin üzerinden 22 yıl geçmiş olması, acımızı ve üzüntümüzü azaltmadı. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına bir kez daha sabırlar diliyoruz. Mahalle Afet Gönüllüleri/Acil Müdahale Derneği olarak ülkemizde bir 17 Ağustos daha yaşamamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

FOTOGRAF ALAETTIN YAKIN
HABER ESMERİ ALEV EKEBAŞ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.