Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

LÖSEMİLİ KÜÇÜK ÇOCUKLAR DERNEĞİ BAŞKAN SERTKAYA CUMHURİYETİN 100 YILI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

9 ay önce
310 kez okundu
LÖSEMİLİ KÜÇÜK ÇOCUKLAR DERNEĞİ  BAŞKAN SERTKAYA CUMHURİYETİN 100 YILI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

LÖSEMİLİ KÜÇÜK ÇOCUKLAR DERNEĞİ
BAŞKAN MUSTAFA SERTKAYA
CUMHURİYETİN 100 YILI NEDENİ İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Başkan Sertkaya; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda
“Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın, milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyor olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

“Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir” dedi.
Başkan Sertkaya,
“Cumhuriyet vatan için canından olmayı göze alanların, kadınıyla erkeğiyle tüm yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin mücadele tarihi olduğunu belirterek birlik beraberlik vurgusu yaptığı mesajında “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesi dünyada devrimciliğin en büyük mücadelesidir. Emperyalizme karşı koymak, kolay iş değildi. Büyük zorluklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılını büyük bir mutluluk onur ve kıvançla kutluyoruz. Cumhuriyetimizi dört elle sarılıp değerlerini daha da yüceltmek hepimizin ortak görevidir. Tarihimizin dönüm noktası Cumhuriyetimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bugünde yaşatacağız. Bu bağlamda bizlerde bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, her bakımdan daha güçlü, daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bu müstesna günde Cumhuriyet’i “En büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”dedi.

Haber
MEHBARE OYMAK

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.