Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Datça Kent Konseyi Kültür, Sanat ve Bilim Çalışma Grubu Toplandı

8 ay önce
252 kez okundu
Datça Kent Konseyi Kültür, Sanat ve Bilim Çalışma Grubu Toplandı

Datça Kent Konseyi Kültür, Sanat ve Bilim Çalışma Grubu üyeleri
Özbel Cafe’de yapılan toplantıda bir araya geldi.

– Toplantı katılımcıları: Çiğdem Canbey, Melda Omay, Emrah Kırımsoy, Güngör Erçil, Suna Güler, Kemal Sümer, Mine Yavuzcan Celiloğlu, Ali Seylan, Sencer Başat.
– Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra Kültür, Sanat ve Bilim Çalışma Grubu üyeleri kendilerini tanıttı.
– Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, çalışma gruplarının; önünü açmak, koordine kurmak ve faaliyetlerin kolaylaştırmak üzere her çalışma grubuyla birebir görüşmek üzere, bir dizi toplantı yaptıklarını belirttiler.
– Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri; pandemi sürecinin çalışma gruplarını olumsuz etkileyen motivasyon eksikliğinin nedenlerini paylaştıkları; neyin neden yapıldığının birlikte gözden geçirilmesini destekledikleri bir ortam yaratılmasını arzu ettiklerini dile getirdiler.
– Çalışma grubunun pandemi öncesindeki faaliyetleri; toplantı, söyleşi, sergiler ve imza günleri bazında özetlendi. Olumlu ve olumsuz alınan dersler ve pratikler gözden geçirildi.
– Datça’daki büyük şehirlerden gelen entelektüel birikimin olumlu kanallarda çalışma gruplarıyla birlikte yönlendirilmesi dile getirildi.
– Çalışma Gruplarının yıllık toplantı yapma süreçlerinin sıklığı nedeniyle yapılamayan ve eksik yapılan çalışma grubu toplantıları hatırlatıldı.
– Kent Konseyi’nin bir süre sonra yapılacak Genel Kurul toplantısında, turizm bölgesinde bulunduğumuzdan, kişilerin yoğun faaliyetleri çerçevesinde, Çalışma Grubumuzla neler yapılabileceğine dair gündem maddeleri oluşturuldu ve teklifler ortaya kondu.
Görüşülen Gündem Maddeleri:
– Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Grubuyla ortak çalışmalar yapılması. Bu çerçevede her uzmanlıktan (plastik sanatlar, heykel, resim ve edebiyat gibi) bağlantılar ve koordineler kurularak Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Grubu’nun Nisan ayında yapacağı faaliyetlere katkıda bulunulması .
– Mevcut sergi salonlarının; klima ve servis başta olmak üzere donatım ve imkânlarının yetersiz kalması ve yeni sergi salonları ile kültür ve sanat faaliyetlerinin devamını sağlayacak mekânların sağlanması.
– DKSD ile koordine kurulması, birlikte çalışma koşullarının gözden geçirilmesi ve ortak çalışma konularının belirlenerek; kaynak ve insan kazanımının yolunun aranması.
Teklif Maddeleri:
– Kent Konseyi Çalışma Gruplarının birbirleriyle koordineli çalışması ve birbirlerinden haberdar olmasının sağlanması için iletişim kanallarının yaratılması.
– Limandaki mevcut sergi salonunun imkân ve kabiliyetlerinin artırılması.
– Limandaki sergi salonunda ortak ve karma sergilere daha fazla ağırlık verilmesi.
– Yeni kültür ve sanat faaliyetleri mekânları ile sergi salonları ihtiyacının; belediye ve kamu kurumlarıyla paylaşılması ve talepte bulunulması. Bu kapsamda Esen Adadaki atıl durumda bulunan kamu binalarının hizmete sokulması konusunun araştırılması.
– Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu ile uzmanlık dalı bazında birebir iletişime geçilmesi ve Nisan ayındaki faaliyetlerine katılım sağlanması.
– Yeni katılımcıların grubumuza katılması için genel bir duyurunun yapılması ve grubun tazelenmesi konusunda görüş birliğine ulaşılması, bu çerçevede ressam Mine Yavuzcan Celiloğlu’nun iletişim grubumuza dâhil edilmesi.
– DKSD faaliyetlerine katılım sağlanması ve ortak paydaların paylaşılması.
– Yıl içinde pandemi çerçevesinde hazırlanacak yol haritasının belirlenmesi için toplantılara devam edilmesi ve iletişimin pekiştirilmesi kararları alındı.

HABER: ESMERİ ALEV EKEBAŞ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.