Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Buğra Kavuncu STK Temsilcileri ve Muhtarlarla Bir araya geldi

2 sene önce
500 kez okundu
Buğra Kavuncu STK Temsilcileri ve Muhtarlarla Bir araya geldi

İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI, SARIYER’DE STK VE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul 2. Bölge’deki mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve iş adamlarıyla, “Yaşanılabilir bir İstanbul” temalı toplantıda bir araya geldi.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Genel İdare Kurulu üyeleri ve çok sayıda partiliyle birlikte düzenlenen kahvaltı organizasyonunda, katılımcıların sorunları ve talepleri de dinlendi.

“PARTİMİZ YÜZDE 20’YE DEMİR ATMIŞ DURUMDA”

Toplantıda bir konuşma yapan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Bu ortam harika bir manzara. Çünkü emeklerimizin karşılığını görüyoruz. Bu manzara, birçok şeyi doğru yaptığımızın da bir göstergesi. İstanbul’da her gün büyüyen, sorumluluğu artan ve iktidara yürüyen bir siyasi partinin il başkanı olmak çok zor. Büyüyoruz, anketler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. En son, Türkiye genelinde yapılan bir anket paylaşıldı. Partimiz şu anda Türkiye genelinde yüzde 20’ye demir atmış durumda. İstanbul’daki büyüme oranımız da Türkiye’dekiyle beraber ilerliyor. İstanbul iktidar yolunda çok önemli. Biz bunun sorumluluğunda ve bilincinde faaliyetlerimizi yürütüyoruz” dedi.

MUHTARLARLA İLGİLİ YENİ ÇALIŞMA GELİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in hiç durmadan çalıştığını ifade eden Kavuncu, “Antep, Kilis, Maraş… Hiç durmadan koşturuyor. Çok yakın bir zamanda 81 ili ve birçok ilçeyi tamamlamış olacak. Türkiye çok zor günlerden geçiyor. Muhtarlarımız da burada. Kendileriyle ortak bir çalışma yürütüyoruz. Bunu yakında Parti üst kadememize teslim edeceğiz. Çalışmamızın içeriği şu: Dünya değişti, her şey değişti ve gelişti. Eskiden mahalleli muhtarı, muhtar da mahallelinin tamamını tanırdı. Mutlaka muhtarın odasından yılda iki-üç kez geçerdik. Aradan yıllar geçti, mahallelerin nüfusu ona katlandı. Eskiden muhtarlardan alınan birçok belge e-Devlet’ten alınmaya başlandı. Dijitalleşme her mesleği etkilediği gibi muhtarları da etkiledi. Ayrıca yeni problemler de çıktı. Güvenlik problemleri ve karmaşa arttı. Muhtarlar, kendi mahallelerinde kayıtsız bir şekilde oturan insanları tespit edip bildirebilir, mahallelerde belediyelerin yaptığı çalışmalarla ilgili bir kontrol mekanizması olabilir. Biz, birçok ana başlığı muhtarlarımızla birlikte çalışarak Meclis’e ileteceğiz. Bizim iktidarımızda nasıl bir muhtarlık tanımı olacak, bütün Türkiye’ye ilan edeceğiz” dedi.

“İSTANBUL’DA 88 BİN ÜYEYE ULAŞTIK, HEDEFİMİZ YIL SONUNDA 100 BİNE ULAŞMAK”

Şubat ayında İstanbul İl Teşkilatı olarak bir İstanbul çalıştayı gerçekleştireceklerini belirten Kavuncu, “Yaşanılabilir bir İstanbul bizim için önemli. Bu toplantıda bazı önemli başlıklarımız var. Kentsel dönüşüm bunların en başında geliyor. Yine bir diğer başlık, uyuşturucuyla mücadele olacak. İstanbul’un hangi ilçesine, semtine gidersek gidelim uyuşturucunun çok ciddi bir problem olduğunu görüyoruz. Artık çok küçük yaşlara kadar düşmüş durumda. Yeşil alan, otopark… Bütün bunlar bu çalıştayda işleyeceğimiz konular. Depremle ilgili bir çalışma yapıyoruz, kapı kapı dolaşıyoruz ve insanlara bu konuda bilgi veriyoruz. Bugün itibariyle 88 bin üyeye ulaştık. İnşallah yıl sonunda 100 bine de ulaşmış olacağız. 100 bininci üyeye de ocak ayı içinde, bizzat Genel Başkanımızın katılımıyla rozet takıp, İstanbul’da çok büyük bir üye katılım töreni yapacağız. Üyeliği hep önemsedik. Çünkü ‘atı alan Üsküdar’ı geçti’ denilen bir Türkiye’de yaşıyoruz. O sandıklara sahip çıkmak zorundayız. 31 bin küsür sandığa her bir ilçede birer sandık görevlisi atadık. Şimdi ikinci görevlileri atamaya başladık. İstanbul’daki oyu namustur ve İYİ Parti teşkilatı buna sahip çıkacak güçtedir. Aynı 31 Mart’ta olduğu gibi” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.