Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BÜTÜNSEL BESLENME VE FONKSİYONEL TIP SAĞLIK KOÇU ASLIHAN GÖZDEM KAYA, MACROCENTER’DAKİ İMZA GÜNÜNDE OKURLARIYLA BULUŞTU

3 gün önce
7 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Macrocenter, Macrotalks etkinliği kapsamında Bütünsel Beslenme ve Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu Aslıhan Gözdem Kaya’yı Macrocenter Kanyon mağazasında ağırladı. Akustikhane’nin Kurucusu Zafer Yılmaz’ın moderatörlüğünde, “Kendine İyi Gel” kitabının da konusu olan ‘Eliminasyon Diyeti’ hakkında bilgiler veren Aslıhan Gözdem Kaya, renkli tabakların faydaları ve hayatımıza etkisi üzerine keyifli söyleşi gerçekleştirirken, kitabını okurları için imzaladı.

Macrocenter, Macrotalks etkinlikleri kapsamında sevilen isimleri ziyaretçileri ile buluşturuyor. Macrotalks’un son konuğu Bütünsel Beslenme ve Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu Aslıhan Gözdem Kaya oldu. Akustikhane’nin Kurucusu Zafer Yılmaz’ın moderatörlüğünde, Macrocenter Kanyon mağazasında gerçekleştirilen etkinlik, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

“Fonksiyonel Yaşam Alışkanlıkları ve Fonksiyonel Beslenme” konularında danışmanlık, eğitim ve seminerler veren, “Dengede Hayat” platformu üzerinden bilgi ve tecrübelerini paylaşan Aslıhan Gözdem Kaya, Macrocenter’da gerçekleştirilen söyleşide, sağlıklı yaşamın ve renkli beslenmenin ömür boyu sürdürülebilir ve lezzetten ödün vermeden yapılabilecek yolculuğuna dair püf noktalarını katılımcılar ile paylaştı. “Eliminasyon diyeti nedir, neden bir diyet değil bir sistemdir?” sorularına yanıt veren ve katılımcılarla tarifleri birlikte uygulayan olan Kaya, Kendine İyi Gel” kitabını da okurları için imzaladı.

Aslıhan Gözdem Kaya, söyleşisinde, “Beslenmeye dikkat ederek başka bir hayat mümkün. Hastalıklar gelmeden önce önlemek için başlıca etkenlerden biri. Küçük adımlar büyük değişimleri başlatıyor. Beslenme düzeni sağlamak kimimiz için kısa kimimiz için ise uzun bir yolculuk. Bunu da yaşam tarzımız, bedenimiz, ruhumuz, zihnimiz bize söylüyor. Kendi sağlığımızın iplerinin elimizde olması önemli. Bu da biraz sabır istiyor” dedi.

“Kendine İyi Gel” sürdürülebilir sağlıklı bir hayata adım atmak isteyenler için

Aslıhan Gözdem Kaya’nın eliminasyon diyeti sürecinin aşamalarını anlattığı kitabında, eliminasyon döneminde neyin, ne ile birlikte ve nasıl yenileceğine dair lezzetli ve besleyici tarifler de sunuluyor.

Yemeklerden sonra şişkinlik, hazımsızlık, gaz gibi problemler yaşayan, duygusal açlık çeken, kabızlık ve ishal gibi bağırsak problemleriyle uğraşan, uyuma güçlüğü, sivilce, egzama, döküntü gibi cilt sıkıntıları olan, sabahları ya da yemekten sonra yorgunluk hisseden, kas ve eklem ağrıları bulunan, tatlı – tuzlu gibi bazı besinlere aşeren herkesi Eliminasyon Diyetine davet eden Kaya, aynı zamanda sağlıkla yaş almak ve sürdürülebilir sağlıklı bir hayata adım atmak isteyenler için nereden ve nasıl başlayacaklarına dair bilgiler paylaşıyor.

Aslıhan Gözdem Kaya Hakkında

Aslıhan Gözdem Kaya, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra, Unilever ve Anadolu Grubu gibi önde gelen şirketlerde, gıda ve tarım sektöründe, global markaları yönetti, konumlandırma stratejileri ve entegre iş planları geliştirerek, üst düzey yönetici olarak çalıştı. Aynı zamanda TÜSİAD’ın Gıda ve Tarım Çalışma Grubu’nda görev alarak, sektörün iyileşmesine katkıda bulundu. 2018 yılında Amerika’da tamamladığı, Institute for Integrative Nutrition’da “Bütünsel Beslenme ve Sağlık” eğitimininin ardından, 2020 yılında Amerika’da Institute for Functional Medicine’a bağlı Functional Medicine Coaching Academy’den, Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu olarak mezun oldu. Mart 2022’de Harvard Tıp Fakültesi’nde, “İmmünoloji” programını tamamladı. “Fonksiyonel Yaşam Alışkanlıkları ve Fonksiyonel Beslenme” konularında danışmanlık, eğitim ve seminerler veren Kaya, kurmuş olduğu “Dengede Hayat” platformu üzerinden bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor ve üniversitelerde dersler veriyor. Temmuz 2021’de çıkan “Kendine İyi Gel” isimli kitabı 2. baskıya giren Kaya, evli ve 2 çocuk annesidir. Yazı ve paylaşımlarını www.dengedehayat.com sitesi ve Instagram’da @dengedehayat sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1053 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.