Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BU KUTSAL YOL “KUTLU YOL”

3 sene önce
284 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Türk Siyasi Hayatına Yeni Bir Parti Daha Katıldı.

Ankara- Dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na vererek, resmi siyaset hayatına başlayan, liderliğini CHP eski Milletvekili adaylarından Mustafa Gümüş’ün yaptığı Kutlu Yol Partisi kuruluşunu tamamladı.

Siyasi arenada doğruluk, dürüstlük ve ilkeli siyaset düsturu ile yola çıktıklarını dile getiren Kutlu Yol Partisi Teşkilat Başkanı Murat Baytan yaptığı basın açıklamasında “ Kurucu Mustafa Gümüş başkanlığında, Türk siyasi hayatının en geniş Kurucular Kurulundan oluşan Kutlu Yol Partisinin 126 kişilik, kurucular kurulu dosyası, İçişleri Bakanlığı’na verildi. Kutlu Yol Partisi, bir çok siyasi partiden istifa eden, Atatürkçü, Ülkücü, Muhafazakar ismin bir araya gelerek kurduğu  Kuva-yi Milliye hareketidir. Bu gün çıkmış olduğumuz kutsal yol çizgimiz bundan 102 yıl önce Milli Mücadelenin temel taşı olan ve Gazi Paşa ile arkadaşları tarafından “Amasya Genelgesi”ni tüm dünyaya duyurdukları tarihtir. Ne mutlu bizlere ki Gazi Paşa’nın 22 Haziran 1919 da Amasya Genelgesi’yle duyurduğu “Milletin İstiklalini Yine Milletin Azmi ve Kararı Kurtaracaktır.” ilkesiyle yola çıkmış. Tarih o günkü bu zorlu mücadeleyi Mustafa Kemal Paşa ile arkadaşlarına vermiş ve başarmıştır. Bu nedenden dolayı kadim topraklarımız bize 102 yıl sonra aynı inançla, iman ve azimle bu günkü zor şartları ortadan kaldırmak için bizlere sorumluluk yüklemiştir. Ülkemize, Milletimize hayırlı olsun” dedi.

Önemli İsimler Yer Alıyor

Partide siyaset hayatından, fikir adamlarından ve akademik camiadan önemli isimleri yer alıyor. Kamuoyu, aktif siyasete Kutlu Yol Partisi’nin heyecan ve soluk getireceğini önemsiyor.

Sekiz Köşeli Yıldız ve Hilal

Partinin ambleminde Selçuklu Devlet geleneğini simgeleyen önemli bir sembol olarak bilinen 8 köşeli yıldız ve alttan yıldızı saran hilal bulunuyor.

Reklam
Kullanıcı
Kanalda toplam 1074 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.