Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bu bayram elimde kızımızı papuçlar kalan çocuk gibiyim

3 sene önce
144 kez okundu
Bu bayram elimde kızımızı papuçlar kalan çocuk gibiyim

Bir bayram geçiriyoruz sol tarafımız eksik.

Sarılmak istiyoruz sevdiklerimize oluyor bir güç tutuyor sanki bizi. Neydi o güç hastalık covid-19 sevdiklerimize zarar vermek kaygısı. Özlemler ağır bastı öyle an geldiki hani bir söz var “Yasaklar çiğnelindikçe güzel”.

Olmadı çiğneyemedik uçunda ölüm denen bir hastalık vardı. Birde ülke toplumsal sorumluluk hasta olabir belkide çok insanın ölümüne neden olabiliriz. Yasaklar altında sol yanımızda bir boşluk adını koyamadığımız hüzün dolu bir bayram geçiyor işte. Alışkanlık onca hazırlık her bayram olduğu gibi tatlı çikolata herşey aldık sanki çıkıp birileri uzaktan gelecek gibi. Umut işte umutsuz’da yaşanmıyor ki arkadaş. İşte yasaklar altında garip bir hastalık altında sol yanımız eksik.

Geçiyormu geçiyor hani deldide geçiyor bu bayram. Çocukluğumu geri verseler elimde kızımızı papuçlar camda beklerken hadi gidiyoruz gezmeye diyen babanın sesini özler gibiyiz. Bir yanımız eksik yüzyılın hastalığı bizi buldu türküsü çalarken içimizde derin bir yalnızlıkla bu bayramda böyle gelip geçiyor işte.. Şimdi bana ne istersin deseler bana .!? çocukluğumda ‘ki o kahkahaların havada uçuştuğu komşulardan bir poşet içinde topladığımız şeker para verince çok sevindiğimiz bayramları isterdim.

Bu bayramda böyle geçiyor sevdiklerimizden uzak özlem hasret ve sol yanımız eksik buruk bir bayram…

Hilal Canan Soylu – İzmir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.