Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BTP’li Ömer Eyercioğlun’dan Önemli Açıklama

2 sene önce
86 kez okundu
BTP’li Ömer Eyercioğlun’dan Önemli Açıklama

BTP’den “Paranın dini, milleti yok” diyen Erdoğan’a cevap

BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu’dan çarpıcı açıklamalar…

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu partisince Gaziantep’te düzenlenen ‘Mevzu Ekonomi: Çözüm Milli Ekonomi Modeli’ programında konuştu.

Reel Ekonomi ve Finans Ekonomisi başlıklı bir sunum gerçekleştiren Eyercioğlu, ABD’nin dolar basarak dünyanın mal ve üretimini sömürdüğünü söyledi.

ABD’nin bu sömürü düzeninde, uzun yıllar herkesin oyunun bir parçası olduğunu ifade eden Eyercioğlu şöyle devam etti; “Ama bir adam çıktı, Prof. Dr. Haydar Baş çıktı, bu illüzyon perdesini kaldırdı attı. Milli Ekonomi Modeli diye bir model ortaya koydu. Nedir bu? Para tarifini değiştirdi. Artık o makinenin boyadığı kağıt değil, karşılığı var mı bu paranın, yok. Eğer sen üretiyorsan, ortaya bir şey koyuyorsan, emek veriyorsan para bunun karşılığıdır. Yoksa üretim, yoksa mal, yoksa hizmet o kağıt parçasıdır. Bu tanımı getirdikten sonra dünya değişmeye başladı. Her ülke kendi üretimi karşılığında parasını basma hakkı elde etti. Yani siz tarlanızda domatesi yetiştiriyorsanız karşı tarafa diyeceksiniz ki, benim olan bir şeyi bana verirsen benim domatesimi alırsın. Bu kadar basit! ABD’de basılan kağıt beni ilgilendirmiyor, ben illüzyonist değilim. İşte bu modeli devreye koyarsanız, nedir bu milli para.”

 

“Demek ki paranın dini, milliyeti varmış”

 

Milli Para kavramının ekonomi literatürüne Prof. Dr. Haydar Baş tarafından kazandırıldığını ifade eden Ömer Eyercioğlu, “Bazıları şimdi Milli Para konuşuyor yanlış konuşuyor. Milli Parayı 2005 yılında ilk defa ortaya koyan Prof. Dr. Haydar Baş’tır. O Milli Para dediği zaman dünyada şöyle bir tanım vardı, paranın dini, imanı, milliyeti olmaz… Peki paranın dini yok, milliyeti yok da üstünde ‘Biz tanrıya güveniriz’ yazan dolar kimin? Niye ABD doları adı, hani bunun milliyeti yoktu, dini de yoktu? Üstünde “In God We Trust – Biz tanrıya güveniriz” yazacak ve ABD simgesi taşıyacak! Demek ki paranın dini, milliyeti varmış” dedi.

 

“ABD yıkılmaya mahkumdur”

 

Konuşmasında “Para basarsan enflasyon olur” söylemine de cevap veren BTP Genel Başkan Yardımcısı Eyercioğlu şunları söyledi, “ABD Merkez Bankası Fed basıyor. Türkiye basarsa enflasyon olacak ama Fed basınca enflasyon olmuyor. Nasıl bir aşı icat ettiniz ki bu enflasyon Fed parasından etkilenmiyor! Bu tamamen bilime aykırı. Onun için ekonomik bağımsızlığı sağlayacaksak Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’ndeki Milli Para projesini devreye koyacağız. Bunu ortaya koyabilecek tek bir kadro var dünyada o da Bağımsız Türkiye Partisi kadrosudur. Bu kadroyu Prof. Dr. Haydar Baş bütün hayatı boyunca yetiştirmiştir, işlemiş, hazırlamış, teorisini ortaya koymuştur ve artık bu kadronun yeşerme zamanı gelmiştir. Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koyduğu bu teori bir tohumdan ağaca dönüşmüş ve bu ağaç artık bütün dünyada meyvelerini vermeye başlamıştır. İspatı mı; bir dönem tek kutup olan ABD bugün yıkılmaya mahkumdur çünkü dünya artık yeni dengelerle izah edilmeye başlandı. Çin çıktı, Rusya çıktı ama bu yetmez eğer bu millet Bağımsız Türkiye Partisi’nde karar kılarsa dünyanın hakimi Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet üstü hedefindeki bir devlet olacağız. Bu çözüm bizim elimizde, bunu yapacak kadro burada sizinle beraber. Tek yapmanız gereken şu; sandığa gideceksiniz, oyunuzu buna göre kullanacaksınız, sokağa çıkacaksınız Milli Ekonomi Modeli diyeceksiniz, Hüseyin Baş diyeceksiniz ve biz Baş ile beraber yola çıktık artık bizi kimse durduramaz diyeceksiniz.”

Kaynak Eyüp Gündoğdu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.