Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İNANDIK BAŞARACAĞIZ

12 ay önce
451 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

İNEGÖLSPOR KULÜP BAŞKANI KANİ ADEMOĞLU: İYİ VE GÜZEL GÜNLER BİZİMLE OLACAK…

BURSA- İnegöl Spor Kulüp Başkanı Kani Ademoğlu, mali disiplinden altyapıya, yeni açılacak tesislerden gelecek planlamasına, transfer politikalarından ve transferlere kadar birçok konuda Gazete Turuncu’ya özel açıklamalarda bulundu. 

Her hafta Gazete Turuncu.com Web TV den yayınlanan “Şeref Tribünü” programında Alp Gümüş’ün konuğu olan İnegöl Spor Kulüp Başkanı Kani Ademoğlu soruları cevapladı.

“Koronavirüs İnegölspor’a Etkileri Neler Oldu”

Programın yapımcısı ve sunucusu Alp Gümüş’ün koronavirüs İnegölspor’a etkileri neler oldu? Sorusuyla başlayan programda Başkan Ademoğlu şöyle devam etti: “Öncelikle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Hastalara şifa diliyorum. İnsanoğlu olarak inşallah tez zamanda bu illetten kurtuluruz diye temennide bulunuyorum. Çünkü bazı sektörlere ciddi manada zararlar verdi. Bazı sektörler Covid-19’dan faydalanıp büyüdü ama bunların içerisinde futbol maalesef yok. Bizim kulübümüzde diğer kulüpler gibi maalesef etkilendi, zararlarımız oldu.

Ayrıca biz kulüp olarak bir iki yönetici dışında etkilendik. Yaklaşık 400 Bin TL kadar bir külfet oldu. Federasyonla, sağlık kurumlarıyla görüşmeler oldu ama maalesef bir neticeye varılamadı.

“Mali Disiplin Kırmızı Çizgimiz”

İkinci ve üçüncü liglerde kulüplerin gelirleri giderlerini karşılamıyor. Biz burada bütçe yönetmiyoruz. Ne yapıyoruz? Olmayan bir parayla iş yapmaya çalışıyoruz.

Bu konuda şehrimizin ileri gelenleri, öncelikle Belediye Başkanımız Alper Taban ile sağlıklı bir şekilde istişarelerimiz oluyor, biz yöneticilerin taahhütleri var ayrıca belirli bir miktarda halkımız destek oluyor.

Biz yola çıkarken kulübümüzün 3 Milyon 500 Bin TL borcu vardı. Beş seneden beri eksi veren ve her sene üstüne borç koyarak giden bir borç vardı. Bizim bunu durdurmamız lazımdı. Sportif başarıdan öte önce mali disiplin dedik. Covid-19’un bize zararı yaklaşık 1 milyon 500 Bin TL oldu. Biz çok şükür borcu 2 milyon TL’ye kadar erittik uzun yıllar sonra İnegöl’de mali disiplin olarak bir bütçe oluşturduk.

“Çocukları Para Olarak Görmeyin.”

Nasipse Mesudiye diye tabir ettiğimiz yerde altyapı binamız olacak. Sahalarımız olacak inşallah. Bu yıl inşallah buraların temelini atmayı düşünen Belediye Başkanımız Alper Taban Bey’e teşekkür ediyorum. Biz altyapıyı ne kadar geliştirirsek ülke olarak, şehirler olarak kendi evlatlarımızı çocuklarımızı kötü alışkanlıklara karşı koruyabiliriz. Futbol şu anlayış olmuş ailelerde; para kazanma, çocuğu para görme. Böyle değil de sağlıklı ahlaklı bir eğitim olarak bakarsak daha başarılı olacağımıza inanıyorum.

“Alinur Aktaş Onursal Başkanımız”

Alinur Aktaş Başkanımız on iki sene boyunca İnegöl Belediye başkanlığı döneminde sağ olsun maddi destek sağladı, sporun her alanlarına destek sağladı. Bursa’ya gitti ama bizim her zaman yanımızda oluyor. Bizim de Alinur Başkanla aramızda bir duygusal bağ var.

 “Çilek Transfer Yok! Her Futbolcum Değerlidir”

Kamuoyu hep çilek transfer olsun istiyor ama benim mantığımda doğrum da her topçum değerlidir, hepsine eşit mesafede olurum. Benim kendi doğrumda da şu var; benim sahaya çıkan her futbolcum eşittir.

İnegölspor’u, Avrupa’da Görmek Hayalim Var

Benim kendi hayal dünyamda inşallah biz ölmeden İnegöl’ü Avrupa’da görmek benim hedefimdir. İnegöl şehri olarak 155 ülkeye ihracat yapıyoruz. Önce süper lige oradan Avrupa’ya çıksak, burada Bursa’yı ülkemizi temsil edecek şekilde aynı mobilya gibi akın akın futbolcular yetiştirmeyi istiyoruz. Hayalimiz büyük inşallah olur diyorum. 

“Hedefin İçerisinde Kalacağız”

Taraftarlarımıza sevdiklerimize dostlarımıza şunu söylemek istiyorum. Bu sene inşallah İnegölspor’umuz sürekli hedefin içerisinde kalabilecek, kalacak. Mutlu edecek bir transferle baş başayız. Geleceğimizle ilgili tesislerimiz de çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah iyi günler, güzel günler bizleri bekliyor” dedi

Tüm içtenliği ile gazetemize açıklamalarda bulunan Türk futbolunun sporcu fabrikalarından olan İnegölspor’un, değerli Başkanı Kani Ademoğlu başta olmak üzere tüm camiaya teşekkür ediyor, 2021-2022 futbol sezonunda başarılar diliyoruz.

Alp Gümüş

Reklam
Kullanıcı
Mergul Demircan
Kanalda toplam 14 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.