Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Şan İmparatoru Haktan röportajı! “Sektörde müthiş bir kısır döngü var”

Şan İmparatoru Haktan röportajı! “Sektörde müthiş bir kısır döngü var”

Haktan’ın düet yapmak istediği sanatçı bakın kim çıktı

Röportaj vermeme kuralı ile tanınan ve çok nadir röportaj tekliflerini kabul eden “Şan İmparatoru” lakaplı ünlü ses sanatçısı Haktan Canevi, OnurAkayMedya’ya özel röportaj verdi. Son şarkısını, projelerini ve bilinmeyenlerini, OnurAkayMedya Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Barış Durak’a anlattı.

“Müziğin Piyasa Koşullarına Göre Değil, Sanatsal Yaratımlarla Canlanmasını İsterim”

“Şan İmparatoru” lakabı ile anılan ünlü ses sanatçısı Haktan Canevi, OnurAkayMedya Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Barış Durak’a özel röportaj verdi. Haktan, düet yapmak istediği dünya starını ve sahnede okumayı en çok sevdiği şarkıları ilk kez açıklarken, hayranlarına klip müjdesi de verdi. Ayrıca magazin ve PR’in belirlediği müzik sektörünü de eleştiren ünlü sanatçının, “Müziğin gerçekten hak ettiği yere gelmesini, piyasa koşullarına göre değil, sanatsal yaratımlarla canlanmasını isterim. Sadece tıklanma ve beğenilerin, magazin ve PR’in belirlediği sektörde aslında müthiş bir kısır döngü var ve bu da müziğin kalitesini her geçen gün azaltıyor.” mesajı ise dikkat çekti ve sanat camiasından da destek gördü. Haktan’ın, ayrıca bu işe yeni başlayan genç müzisyenlere de önemli mesajları oldu.
İşte o röportaj:

Yeni şarkınız “Dön Gel” çıktı. Size geri dönüşleri nasıl oldu, sevenleriniz şarkıyı nasıl buldu?

“Dön Gel” sevenlerim tarafından beğenildi, çünkü sahnede de söylediğimde ezberlemişler eşlikleriyle beraber söylüyoruz. Çok yeni olmasına rağmen geri dönüşleri gayet iyi. Önümüzdeki hafta şarkımızı kliplendiriyoruz.

Türkiye’de olsun, yurt dışında olsun sevenleriniz sizi hiç yalnız bırakmıyor. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Sağolsunlar. Allah sevenlerimi, beni anlayabilenleri başımdan eksik etmesin. Onların bu derin sevgisi ve bağlılığı sahnede beni daha da güçlendiriyor. Her biriyle zaten şarkılarda defalarca buluşmuş olsak da canlı performansımı dinlemek için geldiklerinde hiç unutamadığımız keyifli anlar yaşıyoruz, bütünleşiyoruz.

Şimdiye kadar repertuarınızda sizinle özdeşleşen, gönlünüze, ruhunuza iyi gelen yorumladığınız şarkınız hangisi?

Sadece bir değil birçok şarkısıyla severek bütünleştiğim ve her sahnemde rahmetle anarak şarkılarını seslendirdiğim Hakan Polat şarkıları. Bekleme Artık, Tanıyamadım, Unuttum, Kendi Kendime Ettim, Yalan Olmaz, Birini Seviyorum… Hepsinin bende değeri ayrı.

Türkiye’de ve yurt dışında birçok sanatçıyla düet yaptınız. Dünya starlarından böyle bir proje sunulursa kiminle düet yapmak istersiniz?

Ben usta ses rahmetli Ümmü Gülsüm ile düet yapmak isterdim.

Sizin gibi başarılı bir müzisyen olmak isteyenler neler yapmalı?

Her şeyden önce kendileri olmalı, kimseyi taklit etmeden kendi ruhlarını ortaya çıkarmaları gerekir. Müziğe ruhunu katabildiğinde özgünleşir. Sabırlı olmalarını, işlerine saygı duymalarını ve bu yolda her zaman öğrenci olduklarını hatırlamalarını öneririm.

Son olarak OnurAkayMedya aracılığıyla neler söylemek istersiniz?

Müziğin gerçekten hak ettiği yere gelmesini, piyasa koşullarına göre değil, sanatsal yaratımlarla canlanmasını isterim. Sadece tıklanma ve beğenilerin, magazin ve PR’in belirlediği sektörde aslında müthiş bir kısır döngü var ve bu da müziğin kalitesini her geçen gün azaltıyor. Güzel şarkılarda güzel projelerde buluşmak üzere.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.