Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Başkan Erdem bugün de müteahhitleri dinledi

Başkan Erdem bugün de müteahhitleri dinledi

Göreve geldiği günden bu yana sektörel toplantılar düzenleyerek iş dünyasının görüş, talep ve önerilerini alan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem bugün de inşaat sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Toplantıya (MUTBİR) Müteahhitler Birliği Başkanı Mustafa Küçüker ve ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural da katıldı.

İnşaat sektöründe yaşanan son gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, yapı denetim, ikamet sorunu, mülk satışlarında yaşanan sorunlar, artan maliyetler, alt yapı sorunları, döviz alım belgesi zorunluluğu, taşeron müteahhit ilişkileri, yurt dışı pazarlarında imaj çalışmaları yapılması gibi konular masaya yatırıldı.

Son yaşanan gelişmelerin ardından sektörün yaşadığı bazı sıkıntılar olduğuna dikkat çekilen toplantıda öncelikli sorunların tespiti ve ilgili makamlara iletilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

İnşaat sektör temsilcilerinin çok büyük riskler alarak ülke ekonomisine ciddi katkılar yaptığına işaret eden ALTSO Başkanı Eray Erdem, “İnşaat sektör temsilcilerinin sorun, talep ve önerilerini aldık. Sesimizi daha yüksek biçimde duyurmak için neler yapmamız gerektiğini konuştuk. Hazırlayacağımız raporu ilgili makamlara sunacağız” diye konuştu.

MUTBİR Başkanı Mustafa Küçüker de başkan Erdem ile göreve gelir gelmez Ankara’da en üst düzeyde temaslarda bulunduklarına dikkat çekerek, “Başkanımız Eray Erdem de sektörü tanıyan ve içinden gelen bir arkadaşımız. Beraber uyum içinde çalışıyoruz. Bugün de sektör temsilcilerinin görüşlerini aldık, sorunlarını dinledik. El birliği ile çözüm için mücadele vereceğiz “ diye konuştu

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.