Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BAŞKAN ACAR, “ÇANAKKALE RUHU HER DAİM DİRİ TUTULMALI”

4 gün önce
7 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, Çanakkale Zaferi’nin 108. Yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Geleceğe yönelik hamle ve atılımımızın köklü ve kalıcı zaferlere dönüşmesinin, Çanakkale ruhunun her daim diri tutulmasıyla sağlanacağına inanıyoruz” dedi.

“Milletimizin emperyalizme karşı Çanakkale’de verdiği şanlı deniz ve kara savaşlarının tarihe altın harflerle kazınan zaferini, 108. Seneidevriyesinde aynı ruh ve şuurla idrak ediyor, bu toprakları bizlere vatan kılan bütün şehitlerimizi rahmet ve hürmetle yad ediyoruz.” diyen Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, “İşgal ve yağma heveslisi devletler, Osmanlı’nın haiz olduğu imkânlarla kıyaslanamayacak kadar fazla silah, teçhizat ve imkâna güvenerek, dışarıdan ikmal yolları Osmanlı tarafınca kesilmiş, içeride Bolşevik hareketle başı dertte olan Rusya’ya yardım etmek amacıyla yola çıkmışlardı. Boğazlardan geçip İstanbul’u işgal edecek, ordan da Rusya’ya yardım edeceklerdi. Emperyalist devletler, denizden ve karadan saldırıya geçmiş, ‘Çanakkale geçilmez’ parolasıyla kenetlenen ordu ve milletimizin bir ve tüm olarak eşi görül

memiş direnişi karşısında bozguna uğramıştır. ‘Çanakkale geçilmez’ parolasıyla özetlenen savaşım ruhu, engeller ne kadar aşılmaz, yükümüz ne kadar ağır olursa olsun, tüm imkânsızlıklara göğüs gerip, emperyalizme asla teslim olmamayı namus, onur, onur meselesi bilerek, her türlü vesayet ve esaretin zincirini kırmak, inanmak, çalışmak, başarmaktır.” İfadelerini kullandı.

“ZORBALARA KARŞI BİR DERS VERİLMİŞTİR”

Çanakkale cephesinin önemine değinen Acar, “Çanakkale, bizim ruhumuz, benliğimiz, kimliğimiz, karakterimizdir. Varlık bilinci ve kararlılığımızın, sabrımızın, tahammülümüzün, duruşumuzun, dayanmamızın, direnmemizin adı, özetidir. Çanakkale, hiçbir etnik ve yöresel aidiyet farkı gözetmeksizin aynı iman, ruh ve heyecanla kaynaşarak ulus olmanın, reel, büyük bir millet olmanın ismi, adresi, destanıdır. Çanakkale, aslına bakarsan reha savaşımızın da kazanılan ilk cephesi, ilk safhasıdır. Eşi görülmemiş saldırıların dehşetiyle devam eden muharebede, imanı, cesaret ve istiklal tutkusuyla var olan milletimiz, silah ve ateş üstünlüğüne güvenerek vatanımızı işgal edeceklerini sanan zalim zorbalara unutamayacakları bir ders vermiştir. Bu dersten bizim payımıza düşen hisse ise, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, hiç bir saldırganlığın, hiçbir düşmanlık, çılgınlık ve ihanetin bize zincir vuramayacağıdır.” diye konuştu.

“ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Acar laflarını şöyleki tamamlamış oldu, “Çanakkale’yle bir defa daha tebarüz eden ilke ve ülkümüzü hesaba katmadan üzerimizde egemenlik hesabı arasında olanlar, başarısız olmaya mahkûmdurlar. Dış destekli terörün bitme noktasına gelmesi, iş birlikçi, aşağılık ihanetin 15 Temmuz’da darmadağın olması, hâlâ sürmekte olan Çanakkale ruhunun onlara yaşattığı son hüsrandır, hezimettir. Çanakkale direnişi ile kazanılan zafer, güce dayalı emperyal baskı ve kuşatmalara karşı süregelen hürriyet hareketlerine ilham vermesiyle de önemli olmuştur. Bizi tarihten silmek isteyenler, artık eski görkemli günlerini tekrar yaşayamayacakları tarzda sarsıldılar; tüm dünyada işgal edip sömürgeleştirdikleri topraklardan kademe kademe geri çekildiler, çekiliyorlar. Geri çekilme günümüzde de devam etmektedir. Eğitim-Bir-Sen olarak, geleceğe yönelik hamle ve atılımımızın köklü ve kalıcı zaferlere dönüşmesinin, Çanakkale ruhunun her daim diri tutulmasıyla sağlanacağına inanıyoruz. Bu tarihsel şuurdan habersiz olanlar, Çanakkale’ye de, 15 Temmuz’da olduğu benzer biçimde bu ruhun canlanmasına da akıl erdiremeseler de, biz Çanakkale’nin dirilten, canlandıran ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz. Çanakkale Zaferi’nin 108. Yılını bir defa daha kutluyor; millî şairimiz Mehmet Akif’in “‘Gömelim gel seni tarihe’ desem, sığmazsın” ifadesiyle yücelttiği şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1906 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.