Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ankara Büyükşehir Adayı Kim Olacak?

10 ay önce
263 kez okundu
Ankara Büyükşehir Adayı Kim Olacak?

31 Mart’ta yapılması planlanan seçimler öncesinde Ankara’da gündem yaratacak kulis bilgileri gelmeye devam ediyor.
AK PARTİ’DE ANKARA İÇİN KONUŞULAN İSİMLER!
31 Mart’ta yapılması planlanan seçimler öncesinde Ankara’da gündem yaratacak kulis bilgileri gelmeye devam ediyor.
Ankara’da adaylar kim olacak? Sorusu sorulurken, Partide bazı isimler sık konuşulmaya başladı bile. AK Parti’de en çok konuşulan isimler ise şöyle;
Murat Ercan, Sincan’da yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren isimlerden biri olan Murat Ercan, Belediye Başkanlığı döneminde Sincan İlçesine kazandırdıkları ve borçsuz bir belediye ile bugünlere gelmesi çok konuşuluyor. Ankara kulislerinde Ercan’ın Büyükşehir adayı olabileceği dillendiriliyor.
Mustafa Ak, 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde aldığı yüksek oyla Keçiören Belediye Başkanı seçilen Mustafa Ak, ardından 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde de göreve talip oldu ve halkın teveccühü ile yeniden Keçiören Belediye Başkanı görevine layık bulundu. Çok önemli projelere imza atan ve her kesim tarafından sevilen Mustafa AK’ta kulislerde Büyükşehir adayı olabilir denilen isimlerden.
Veysel Tiryaki, Altındağ Belediye Başkanlığı yapan Tiryaki Başarılı bir belediye başkanı olarak biliniyor. Farklı bir belediyecilik anlayışı uygulayan Tiryaki’nin de Ankara’da aday olma ihtimali bulunuyor. Tarihi Hamamönü Projesi ile Ankara turizmini canlandıran, Altın Köy gibi örnek projeye imza atan, köy halindeki ilçeyi modern kent haline getiren ve tek kuruş borcu olmadan devreden Tiryaki şu an Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.
Fatih Şahin, Ak Parti Genel Sekreteri olan Şahin genç dinamik ve Ankara’yı iyi bilen isimlerden biri. Fatih Şahin’in Partide önemli bir konumda olması, Ankara Milletvekilliği ve yaptığı hizmetlerle aday olma ihtimali bulunuyor.
Murat Köse, Mamak Belediye Başkanı köse özellikle “İlçe belediye başkanlarından büyükşehir belediye başkanı olmayı kim istemez ki’’ çıkışıyla büyükşehir yarışında bende varım dedi. Özellikle Mahsur Yavaş ile girdiği polemikler gündeme gelen Köse Ankara Büyükşehir Belediyesi için muhtemel adaylar içinde bulunuyor.
Yerel seçim tarihi yaklaştıkça Ankara’da yerel seçim kulisleri de hareketlendi. Özellikle CHP’deki iç karışıklık, ittifak senaryoları, genel başkanlık yarışı ve dahası, yerel seçimlerde AK Parti’nin Ankara ve İstanbul’u geri alacağı yönünde yorumlara neden oluyor. AK Parti Genel Merkezinde artık Belediye Başkan adaylarının net olarak konuşulduğu hatta bazı isimlerin belli olduğu dile getiriliyor. Ankara ve İstanbul’da hassas çalışan parti yetkilileri kazanabilecek aday üzerinde mutabık kalmak istiyor. Ekim ayı başında yapılacak büyük kongre sonrası adayların netleşeceği ifade ediliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.