Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Yalova da narkotik uyuşturucu Operasyonu

Yalova da narkotik uyuşturucu Operasyonu

Yalova İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekip Görevlilerimiz tarafından Uyuşturucu Madde Suçlarına Karışan Şahısların Tespiti ve Yakalanmasına Yönelik Operasyon el Çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmüştür.

Ekip görevlilerimiz tarafından yapılan çalışmalarda İstanbul illinden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri ilimiz ve çevre illerde sokak düzeyinde Uyuşturucu Madde Ticareti yapacakları tespit edilen V.I. N.A. K.A. E.S.C.  F.Y. H.S. ve F.A. isimli şüphelilerin içerisinde bulundukları ve birbirleri ile irtibat halinde oldukları değerlendirilen 10 ve 16 Plaka Sayılı Araçlar ekiplerimiz tarafından takibe alınarak Altınova-Yalova Kara Yolu üzerinde kontrollü bir şekilde durdurularak şüpheliler yakalanmış ve etkisiz hale getirilmişlerdir. Ekip görevlilerimiz tarafından Narkotik Maddeler Arama Köpeği Zeytin eşliğinde yapılan aramalarda iki ayrı aracın çeşitli yerlerinde saklanmış vaziyette Toplam Ağırlığı;

10 Plaka Sayılı Araçta; 223 Gram Metamfetamin Maddesi,

3 Adet Cam Aparat (uyuşturucu madde içiminde kullanılan)

10 Plaka Sayılı Araçta; 118 Gram Metamfetamin Maddesi,

16 Plaka Sayılı Araçta; 52.20 Gram Metamfetamin Maddesi ele geçirilmişlerdir.

Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan V.I. N.A. K.A. E.S.C. ve F.Y.  isimli şüpheli 5 şahıs haklarında düzenlenen tahkikat sonrası sevk edildikleri Adli Makamlarca 5 şüpheli de Tutuklanarak Cezaevine gönderilmiştir. H.S. ve F.A. isimli şüpheli şahıslar hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan yürütülen soruşturma sonrası adli makamlara sevk edileceklerdir.

Sokak Satıcılarından Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Aldıkları tespiti ile yakalanarak gözaltına alınan P.B. B.E. K.E. A. E. isimli şüpheli şahıslar olmak üzere Toplam 4 Kişi hakkında Adli İşlem gerçekleştirilmiştir. Şahısların üzerlerinden toplamda;

32 Gram Skunk Maddesi,

5.46 Gram Metamfetamin Maddesi,

2.56 Gram Sentetik Kannabinoid Maddesi ele geçirilmiştir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu Madde Suçları ile ilgili Adli Makamlarca haklarında kesinleşmiş hapis cezası kararı ile yakalama kararı bulunan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Uyuşturucu Ticareti Yapmak Suçu ile ilgili olarak;

S.O. isimli şahıs 11 Yıl 15 Gün,

A.T. isimli şahıs 8 Yıl 2 Ay 25 Gün kesinleşmiş hapis cezaları olmak üzere 2 Kişi Yakalanarak Cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca; A.S. M.S. İ.A. Y.A. K.E. isimli şahıslar haklarında çıkartılan uyuşturucu madde suçlarından yakalama kararına istinaden ekip görevlilerimizce yakalanarak adli makamlara teslim edilmişlerdir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde; 17 Kişi hakkında Uyuşturucu Madde Suçlarından Adli İşlem gerçekleştirilmiştir. Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçu kapsamında Toplam 7 Şüpheli Tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir, 2Kişi hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan yürütülen soruşturma sonrası adli makamlara sevk edileceklerdir.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğine dair uyuşturucu madde suçlarının önlenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.