Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

AYDEMİR İKTİDARIN KONUT PROJELERİNİ SAVUNDU….

2 ay önce
9 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mehmet Çatakçı
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir iktidarın konut politikalarını TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma ile savundu.
Aydemir“Yine bir konut projesiyle karşınızdayım.” dedi,
İbrahim Aydemir konuşmasında şu görüşlere yer verdi.”Bizim yaptığımız, biteviye, iktidar olduğumuz günden bugüne projelerle gelmek; bu defa da aynısını yaptık, bu defa da ihtiyaca mebni, ihtiyaçları giderecek bir kanuni düzenleme yapıyoruz ve samimi söylüyorum arkadaşlar, her kanuni düzenlemeden sonra, hatta başladığımızda insanlarımızın bize müteşekkir ifadelerini, bize şükran duygularını hem de gani gönülden taşarak söylediklerini yaşayarak geliyoruz biz buraya. Aynı hâli şimdi yaşıyoruz. Bakın, dar gelirlilerden bahsedildi değil mi?

250 bin konutu şu anda dar gelirliler için zaten yapıyoruz biz.

Bu arada bir hak teslimi yapalım arkadaşlar, TOKİ’yle ilgili burada not düşenler oldu; TOKİ bizden önce on sekiz yıl vazife yapmış yani bu kurum bizden on sekiz sene önce ihdas edilmiş bir kurum. Ne kadar konut üretmiş on sekiz yılda? 40 küsur bin tane; bizimle beraber, 1 milyon 170 bin, 1 milyon 200 bine ulaşmış arkadaşlar.

İ – Neredeyse -belki biraz abartı olacak ama- bizim Erzurum’da şu yedi yıl içerisinde yaptığımız, TOKİ’nin yaptığı konut sayısı 7 bin yani 40 binle kıyasladığınız zaman yedi yılda, Erzurum’da yapılan kadarını yapmışlar bizden önce; bakın. Yani hak teslimi bağlamında bunları söylemek lazım”dedi.

Aydemir “fakir fukara” kavramı… Levent Bülbül Başkanıma şükran borçluyum. Bugün açılışta çok özel notlar düştü, Divanü Lûgat-it-Türk’ün yazımının başladığı zaman dilimi bugün. Bugün başlamış, 25 Ocak 1072’de ve iki sene sonra da bitmiş. Ara ara diyorum ki arkadaşlar lügat okuyalım, lügat karıştıralım yani zihnimizi tezyin etme bakımından, kavramların özellikle eş anlamlarını da bilme bakımından, öğrenme bakımından çok önemli. Biz fakir fukara derken özellikle neyi görüşüyorsanız ona dönük bir kayıt düşüyoruz, mesela ev yoksunu olmak. Şimdi burada yaptığımız nedir arkadaşlar? Evi olmayanlar orta gelir grubuna sahipse onları ev sahibi yapmak. Öyleyse onlar için ev fakiri kavramını kullanmanın ne mahzuru var? İşte lügatten uzak durursak yani zihnimizi tezyin etmekten, zihnimizi beslemekten uzak durursak buraya geldiğimizde de daha nakıs ifadeler kullanıyoruz. Bunu niye söyledim? Kimseye çatmak için değil burada ismim zikredilerek bana dönük kayıtlar düşülmüş ama ben o bağlamda söylemiyorum. Sadece Levent Başkanımın hatırlatmasının çok değerli olduğunu, buradan mülhem bizim de mutlaka ama mutlaka ve tarihî geçmişe dönük kayıtları sürekli okumamız gerektiğini söylüyorum diyerek sözlerini şöyle devam etti.

“Arkadaşlar, inkâr çok kötü bir şey. Şimdi arkadaşlar, yakın zamanda Bingöl’e, Muş’a gittim. Emin olun arkadaşlar, uçak inebilecek evsafta yollar yapılmış. Sadece şu olması lazım: Efendim, biz daha iyisini yaparız. Hayhay, alır başımızın üstüne koyarız ama yok derseniz bu inkâra girer, sizin de saygınlığınız kalmaz. Kimin nezdinde? Zaten millet nezdinde kalmaz da sizin de kendinize olan saygınız kalmaz.

Levent Başkanım, sana minnettarım.

– 1072 niye önemli biliyor musunuz efendim? Sadece Lûgat-it-Türk’ün kayda alındığı tarih değil, 1072, Erzurum’un Saltuklu’nun başkenti olduğu zaman dilimidir ve Saltuklu bizim tarihimizi ifade ediyor, Selçuklu’nun membaı, kaynağı. Onlar gittikleri yerde Türk’e dair öylesine kayıtlar düşmüşler ki mesken noktasında da genetik kabuller oluşturmuşlar. Yani arkadaşlar, konut üretiyoruz bize dönük ya da TOKİ’ye dönük tenkidiniz şu olsun, şöyle bir tenkit geliştirelim: “Arkadaşlar, bizim tarihî bağlarımızı ifade eden konutlar inşa edelim. Ceffelkalem bizimle, bizim mimari tarzımızla ilgisi olmayanları yapmayalım.” Bunu derseniz alır başımızın üstüne koyarız, bunun için söylüyorum ”dedi.

Aydemir ”Bakın, 1072’de orada bir beylik kurmuşuz, 1074’te Kemaliye’ye gitmişiz, orada çok özel iskân zeminleri oluşturmuşuz ve burada özellikle arkadaşlar, milletvekili kardeşlerime bir tavsiyem, âcizane bir tavsiye; fırsatı olan mutlaka Kemaliye’ye gitsin.

– Kemaliye’deki zemin çok önemlidir; orada Türk’e dair, milletimize dair çok özel yapılar var. Niye bunu söylüyorum? Eğer bunları temaşa edersek, bunları gözlemlersek çok daha hususi çalışmaların altına imza atarız,diyerek sözlerini şöyle tamamladı.

“ Bugün biz burada milletvekiliyiz, bundan sonra olacaklar için de böyle, partilerin dirijan kadroları için de bunun böyle olması lazım. Yoksa, olanı inkâr edelim, efendim, burada bir kanuni düzenleme var, çok esaslı öngörülerimiz var, millet nezdine açtığımız çok özel yapılar var, bunları inkâr… Bu çok basit, sıradan bir şey, bunu herkes yapar. Öyle değil, tenkit ama mutlaka ardından bir teklif olması lazım.

Teklifin de millet nezdinde size saygı uyandıracağını bilmenizi istiyorum. Ben, Mustafa Savaş Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu kanun teklifinin altında kimin imzası varsa minnettarım. Hepinize de teşekkür ediyorum arkadaşlar. Biraz önce “kabul” oyu vereceğinizi söylediniz, size de teşekkür ediyorum.”dedi.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1906 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.